Martin Stropnický skončí v politice. Kromě funkce ministra zahraničí a místopředsedy vlády v demisi je také místopředsedou hnutí ANO. Tyto pozice má nyní opustit a stane se velvyslancem v Izraeli.

Tím končí smutná epizoda takzvaného slušného člověka v Babišově straně. Byl to právě Stropnický, kdo oligarchovu hnutí dodával image prozápadního a morálně přijatelného uskupení. Jeho odchod jenom naplno odkrývá, že takový image měl účelový a marketingový charakter. Nebyl prostě myšlen vážně.

Herec sehrál představení a nyní se jeho scénář už vyčerpal. Neodchází z politiky navíc proto, že by chtěl nyní dát najevo, že s něčím nesouhlasí. Odchází jenom proto, že by byl později nedůstojně odsunut.

Martin Stropnický je exemplárním příkladem „slušného“ člověka v neslušné společnosti a v neslušné situaci. Když se takový image slušnosti použije k zakrývání něčeho hanebného, tak je to jenom podvádění veřejnosti.

Martin Stropnický by měl svým příznivcům vysvětlit, co to pět let vlastně dělal a proč se podílel na rozkládání polistopadové demokracie. Proč Babišovi posloužil jako fíkový list.

Stropnický chce nyní odejít, aby ubránil formální důstojnost. Jenže už není co bránit.

Pavel Safr Twitter Banner

Revue Forum Banner
Pavel Šafr
Pavel Šafr
Šéfredaktor deníku FORUM 24
Další články autora