Martin Stropnický skončí v politice. Kromě funkce ministra zahraničí a místopředsedy vlády v demisi je také místopředsedou hnutí ANO. Tyto pozice má nyní opustit a stane se velvyslancem v Izraeli.

Tím končí smutná epizoda takzvaného slušného člověka v Babišově straně. Byl to právě Stropnický, kdo oligarchovu hnutí dodával image prozápadního a morálně přijatelného uskupení. Jeho odchod jenom naplno odkrývá, že takový image měl účelový a marketingový charakter. Nebyl prostě myšlen vážně.

Herec sehrál představení a nyní se jeho scénář už vyčerpal. Neodchází z politiky navíc proto, že by chtěl nyní dát najevo, že s něčím nesouhlasí. Odchází jenom proto, že by byl později nedůstojně odsunut.

Martin Stropnický je exemplárním příkladem „slušného“ člověka v neslušné společnosti a v neslušné situaci. Když se takový image slušnosti použije k zakrývání něčeho hanebného, tak je to jenom podvádění veřejnosti.

Martin Stropnický by měl svým příznivcům vysvětlit, co to pět let vlastně dělal a proč se podílel na rozkládání polistopadové demokracie. Proč Babišovi posloužil jako fíkový list.

Stropnický chce nyní odejít, aby ubránil formální důstojnost. Jenže už není co bránit.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Pavel Šafr
Pavel Šafr
Šéfredaktor deníku FORUM 24
Další články autora