Vlastenectví nějak upadá. Na akci Adama Bartoše a následný pochod na Václavské náměstí ale mnoho lidí nepřišlo. Nakonec jich bylo kolem stovky. Program také za moc nestál, jak už bývá zvykem. Islámská hrozba, tlupy násilníků v ulicích atd. Osvěžení přinesl v závěru muž, který volal, že chce přednést báseň. Na moderujícím Bartošovi byla náhle znát jistá nervozita a řekl, že báseň už ne. Muž ale přesto vystoupil s dílkem, kde se objevily rýmy jako sluníčkáři / lháři a další náročné poetické techniky. Inspirací prý pro něj byla loňská demonstrace, na které dostal zásah slzným plynem do obličeje, a to změnilo jeho myšlení.

Roztomilé byly i debaty účastníků. Po skončení jeden mohutný muž v červené bundě vykládal hloučku lidí, že tento národ zanikne, protože na to všichni ser.., a že se diví, že se na to Bartoš taky nevy…., protože by měl přijít milion lidí, a ne stovka a všem je to jedno, že můžeme skončit jako Francie a Německo. Jakási stařenka zase Bartošovi říkala, že by si měl pochod k vládním budovám rozmyslet, protože pak se úředníci budou vymlouvat, že nemusejí pracovat. Zřejmě předpokládá, že v Praze úředníci pracují i v sobotu.

Prořídlé zástupy ale vyrazily po domluvě s policií dolů směrem k Můstku.

A byl konec.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Jan Jandourek
Jan Jandourek
Komentátor deníku FORUM 24
Další články autora