Holding šéfa hnutí ANO Andrej Babiše vydal dlouho očekávanou výroční zprávu za rok 2016. Vyplývá z ní hned několik zajímavých věcí – a jedna z nich je sdělení, že na dotacích získala firma víc, než zaplatila na dani z příjmu. Mezi ziskovými firmami byla například chemička Precheza, ale také mediální skupina Mafra.

Ohledně zaplacených daní a získaných dotací Babiš často tvrdí přesný opak. Před časem v pořadu Rozstřel na iDNES.cz v rozhovoru se šéfredaktorem MF DNES Jaroslavem Pleslem prohlašoval, že jeho firmy zaplatily na daních desetkrát víc, než dostaly na dotacích. To už by ale asi zrovna platit nemohlo.

Již v roce 2014 však poprvé výše evropských peněz překonala částku, kterou firma odvádí na daních. Agrofert tehdy zaplatil v roce 2014 na daních z příjmu zhruba 1,505 miliardy korun, z evropských peněz firma čerpala ve stejném období okolo 1,65 miliardy korun. Rozdíl zaplacených daní a získaných dotací? Celkem 148 milionů korun.

Ještě v roce 2013 přitom Agrofert na daních odvedl o stovky milionů více, než získal z Bruselu. V roce 2013 se také Babiš stal ministrem financí a vicepremiérem české vlády.

Výroční zpráva za rok 2016 dále ukazuje, že Agrofert má o několik stovek méně zaměstnanců, než tomu bylo v roce 2015. Klesl také zisk, a to na klesl na 7,8 miliardy korun. Tržby představovaly 155,7 miliardy.

Celou výroční zprávu Agrofertu za rok 2016 můžete prostudovat zde:

vyrocni-zprava-agrofert-2016-final

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora