Je půl roku do voleb a už teď vygradovala předvolební kampaň ministra financí do absurdní grotesky. Zachvátila ho tajemná choroba. Všude, kam přijede, něco slibuje. A když zrovna není na výletě, slibuje alespoň na sociálních sítích. Třeba to, že zařídí všem voličům své firmy levné volání, jako mají jeho úředníci.

Kromě obligátních dětských hřišť, rychlovlaků a dalších tradičních témat tak jeho slibonemoc přináší i mnoho humorných chvilek. Například když brněnským hokejistům slíbil nový stadion, když slíbil záchranu kožešinových zvířat a sám zabíjel krokodýly pro jejich kůži, nebo již zmíněná akce levné volání. Mnoho lidí tím baví, na Facebooku získávají stovky lajků komentáře na jeho profilu, kterými si lidé z ministra dělají legraci. Další legrácky kolují na Twitteru.

Sliby se Babišovi slušně hromadí. Například jen Brnu už dluží dva zimáky. Jeden hokejistům a druhý Martině Sáblíkové, které ho slíbil už v roce 2015.

Komedie bude pokračovat dalších šest měsíců. Co asi přijde? Tak pravděpodobně nějaký slib úlevy od EET, kterou Babiš sám zavedl. Určitě snížení daní, zvýšení porodného, zvýšení sociálních dávek, vyhláška o tom, že rohlíky musejí být větší, nebe modřejší a kyselo optimálně kyselé. Všechno bude. Stačí jen jediné. Volit Andreje, aby konečně mohl vládnout sám a prosadit většinový volební systém. Potom stačí protáhnout volební období třeba na deset let, přece nebude lidi neustále otravovat s tím, že musejí chodit k volbám. Jenom to stojí peníze a co z toho, že? Parlament je jen žvanírna, volby jsou zbytečné.

No a nebo je tu ještě jedna varianta, nevolit Andreje.

Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora