V červnu upozornil mladý aktivista na nestandardní jednání starostky Prostějova, která při rozhodování o pronájmu městských prostor neupozornila na střet zájmů. Ve společnosti, která o majetek usilovala je totiž Alena Rašková spolumajitelkou a jednatelkou. Jakub Čech, který primátorku nazval „malým Babišem“, teď za zveřejnění svého zjištění čelí trestnímu oznámení a možná bude muset zaplatit i pokutu 50 tisíc korun, kterou Rašková požaduje za údajnou dehonestaci.

Po Čechově upozornění na chybějící zmínku o střetu zájmu v zápise z jednání rady došlo k vytvoření dalších dvou verzí dokumentu. V nichž už poznámka o důležitém faktu nechybí. „Tvrzení primátorky, která nejprve podepsala první verzi zápisu, argumentovala druhou verzí a nakonec dala námitku, v jejímž důsledku vznikla třetí verze zápisu, jsou značně nevěrohodná,“ myslí si Čech.

„Domnívám se, že se jedná o poměrně podstatnou věc, kdy je veřejnost zmatena, který zápis platí a jak jednání rady města Prostějova vlastně probíhají,“ dodal pro server iDnes.cz.

Primátorka se ovšem cítí dotčena a uražena, jelikož se prý jedná o snůšku lží. „Nepravdivými informacemi jsou zejména tvrzení o tom, že jsem neohlásila střet zájmů, že zápis byl zfalšován a že jde o můj byznys, v důsledku čehož mě Jakub Čech označuje za malého Babiše. Zcela mě dehonestoval v očích veřejnosti. Obdržela jsem spoustu SMS zpráv a e-mailů, v nichž jsem sprostě urážena a pomlouvána,“ svěřila se Rašková.

Místo toho, aby uznala svou chybu, se tak primátorka snaží celý svůj problém se střetem zájmů „přehodit“ na mladého aktivistu, který se rozhodl, že bude ve svém rodném Prostějově dohlížet na poctivost tamních politiků.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
FORUM 24 MONITOR
Další články autora
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora