Majitel hnutí ANO nebyl podle slovenského ústavního soudu evidován ve svazcích StB neoprávněně. Přeloženo do srozumitelné řeči – nejvyšší soudní instance u našich východních sousedů potvrdila, že se Andrej Babiš „zapletl“. Ne nechtěně, ale úmyslně. Prostě práskal a udával. Dokonce si Slováci dovolili zakázat další žaloby na Ústav paměti národa a oligarchu odkázali na ministerstvo vnitra. Není problém, Babiš se bude soudit s ním.

Je až neskutečné, co si všechno odpůrci nositele myšlenky protikorupční revoluce a šmírovacího pokroku v České republice, dovolí. Není sice zcela jasné, jak se Miroslavu Kalouskovi, původci všeho zla, podařilo ovlivnit ústavní soud na Slovensku, ale je jasné, že nějak to zařídit musel. Stejně se jednou přijde i na to, že Čapí hnízdo je jeho.

Jak by se jinak, než vlivem předsedy TOP 09, mohlo takové rozhodnutí, které de facto Babiše usvědčuje ze spolupráce z komunistickou Státní bezpečností, objevit takovou chvilku před volbami?

Nebo se snad k obřímu ovlivnění předvolebního boje odhodlala ČSSD, která je dodnes pouze v defenzivě a třeba nyní musí vysvětlovat pseudokauzu „lithium“, kterou Babiš vytáhl jako jednu z posledních zbraní proti skomírajícím socialistům? Hloupost.

Kdo by tedy mohl takto nechutně zasáhnout? Odpověď je jasná. Minulost se ozvala a začala zase jednou někoho dohánět. Třeba tedy podat žalobu na ni, nebo uzákonit možnost, udělat pověstnou „tlustou čáru“, před kterou všechny napáchané skutky neplatí.

Takovou moc ale nemá ani Andrej Babiš a nikdy mít nebude. I kdyby ovládl celou Českou republiku, zrušil demokratické postupy, senát, nebo svobodné podnikání, všichni už víme, s kým máme tu čest. To, co bylo dávno jasné, je nyní prokázáno soudem. Co víc bychom chtěli, abychom si uvědomili, jaké nebezpečí agent Bureš předtavuje?

 

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora