Nový předseda vlády oprášil svůj nápad přestěhovat všechna ministerstva na jedno místo. Nejprve chtěl vybudovat velký komplex, kam by nahnal všechny úředníky, nyní by mu zřejmě stačilo, kdyby se sdružovali v jedné městské části. Je zvláštní, že zatím Andrej Babiš nepřišel s konkrétními místy, se kterými má dobrou zkušenost.

Třeba na Chodově by to bylo ideální. Sídlo Agrofertu si přece již vyzkoušelo, že může fungovat jako Úřad vlády, ze kterého ministři vyrážejí vstříc svým úkolům. Ukázali to třeba při jmenování vlády na Pražském hradě, kam odjížděli ze svého nultého neoficiálního zasedání, pořádaného v sídle koncernu svého šéfa. Budov je kolem také dost, takže není důvod, proč by se úředníci nemohli přesunout sem.

Další variantou jsou Průhonice, oblíbená to destinace majitele hnutí ANO. Zde se nachází třeba Sokolovna, proslavená nahrávkami Babiše s novinářem Přibilem, které tak drze na Twitteru zveřejňoval tajemný Julius Šuman. Navíc se tu také nachází Babišův luxusní hotel Paloma, ve kterém by mohl předseda vlády přijímat důležité zahraniční hosty a chlubit se jim skvostem, který v interiéru vytvořila jeho manželka Monika.

Jednoznačnou jedničkou je však Čapí hnízdo a jeho okolí. Nejlepší premiérův projekt, kterým je třeba se neustále chlubit. Třeba kolegové z Evropské unie by se určitě rádi podívali na stavbu, kterou zaplatila svými dotacemi právě EU. Sice by bylo trochu paradoxní, kdyby sem jezdili lidé, kteří nevědí, zda Babiš o peníze na „Čapák“ neukradl právě je, ale takový je život.

Babišův nový developerský nápad znovu ožívá a není bez šance. Andrej si dokáže jít za svým a kdo by mu chtěl bránit v tom, aby makal z místa, kde to má rád. To se hned na kvalitě práce projeví.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora