Když budoucí premiér odcházel od prezidenta se seznamem ministrů, které s ním konzultoval, pronesl, že se s hlavou státu dohodli, že budou tajnůstkařit. Ani jeden neprozradí jména osob, které ovládnou důležité úřady. Jak je ovšem dobrým zvykem Andreje Babiše, nevydržel se nepochlubit. Zeman tak musí s podivem sledovat, jak ho jeho „parťák“ podtrhl.

Bylo jasné, že o jménech nových ministrů budou spekulovat média. Dalo se i předpokládat, že některé informace proniknout na veřejnost přímo od Babiše, nebo Zemana. Nikdo, včetně prezidenta, ovšem zřejmě netušil, že budoucí předseda vlády začne trousit jména do médií sám a zcela veřejně.

Po zaměstnancích firmy ANO, kteří byli pro ministerskou funkci předurčeni již působením ve vládě Bohuslava Sobotky, se tak objevují i další adepti. Schillerová, Milek, Vojtěch, Šmíd, Dostálová, Metnar. Kromě prvně jmenované dámy, která má u Babiše plus za EET a zajišťovací příkazy, samá, pro veřejnost, neznámá jména.

Miloš Zeman je sice znal a těšil se, jak si bude užívat „top secret“ informace, ale nějak se to komplikuje. Majitel hnutí ANO se totiž zachoval jako člověk, který nemůže vydržet neprozradit, co vám koupil k Vánocům. Stejně jako Čapím hnízdem před lety se tak začal chlubit svými novými poddanými.

To je však vůči mocenskému kumpánovi velmi neseriózní a pan prezident nezapomíná. Je tedy pouze otázkou času, kdy Miloš Zeman zareaguje a nějak Babišovi nepoddajnost oplatí. Může to být u Jaromíra Soukupa na TV Barrandov, ale tam je doma i exministr financí, takže to asi neprojde. Zbývají tedy Parlamentní listy, nebo další spřátelené weby. Každopádně je jasné, že si nenechá ujít současnou situaci řádně okomentovat.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora