Chce tomu ještě někdo vůbec věřit? Po fenomenálním olympijském úspěchu Ester Ledecké přišel Andrej Babiš s nápadem postavit pro ni halu, aby mohla zdokonalovat své lyžařské a snowboardové schopnosti. Problém je v tom, že takové sliby už tu jednou byly a Martina Sáblíková na rychlobruslařskou halu stále čeká.

Babiš se musí přilepit na každého úspěšného člověka a populisticky lidem ukázat, že on je tím, kdo pro významné Čechy dělá maximum. Jenže, jak se říká, sliby se slibují. Kdo chce ještě stále věřit tomu, že ministerský předseda skutečně své výroky podepře nějakými činy, je zralý na mokrý hard na hlavu.

Sport si Babiš vzal za své i ve vizionářském díle „O čem sním, když náhodou spím“. Trenéra pro každé dítě, sportovní halu do každé obce, kluziště, hřiště a kdovíco ještě. Dokonce k tomu před volbami vytvořil spot, kterým na internetu obtěžoval snad u každého videa na YouTube.

Dalším krokem k uvěření nesplnitelných slibů bylo angažování Milana Hniličky, známého bývalého hokejového brankáře, ze kterého se dokonce stal vládní zmocněnec pro sport. Málokdo by totiž chtěl zpochybňovat dobré úmysly hokejisty, který byl součástí zlatého týmu z Nagana.

Realita je ovšem odlišná od Babišových slibů. Hala pro rychlobruslaře nestojí, Karolína Erbanová si dokonce raději zvolila trénování v Holandsku, kde má lepší podmínky. Nová hokejová hala v Brně, kterou Babiš taky slíbit postavit, je v nedohlednu. A stejně dopadne i velkolepý plán pomoci Ester Ledecké. Skutečně to připomíná výkřiky Bohuše z kultovního filmu Dědictví a brzy tak můžeme čekat i pštrosa a video. Mezitím si nás ale zkusí Babiš „kůpit všecky“.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora