Premiér v demisi se pochlubil, že našel 21 miliard na důchody a s vítězoslavným výrazem tak obohatí část našich spoluobčanů. Už přitom zapomněl zmínit, že za svého působení na ministerstvu financí striktně odmítal návrhy sociálních demokratů na zvýšení důchodů. Nyní je však pro, potřebuje si totiž vylepšit image bývalého estébáka a možného podvodníka na evropských dotacích.

Andrej Babiš vždy uměl prodat úspěch ostatních a prezentovat ho za svůj. Když se tak v současnosti chvástá, jak hezky se zachová k důchodcům, situace se nezměnila. Oněch 21 miliard totiž musel „najít“ někde, kde je zanechala vláda, dnes tolik proklínaného premiéra Bohuslava Sobotky.

Právě ta vláda, ve které seděl společně s dalšími zaměstnanci hnutí ANO a také s ministryní ČSSD Michaelou Marksovou, která tak za zvýšení důchodů bojovala. Neúspěšně, Babiš jí odmítl dát peníze. Nechtěl „vyhazovat“ ze státní kasy, kterou tak bedlivě strážil.

Po Čapím hnízdě, kauze Bureš a viditelném propojování s komunisty a extremisty je ale nyní třeba zlepšit mediální obraz a starším občanům, kteří poslušně chodí k volebním urnám, namazat trochu medu kolem úst. Populismus, nic víc, nic míň.

 

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora