Spekulovalo se o tom, že deníky Mladá fronta DNES a Lidové noviny, ovládané Andrejem Babišem, budou patřit mezi média, která pomohou Miloši Zemanovi ke znovuzvolení. Očekávaný kritický tón a pošpiňující články na Jiřího Drahoše ovšem v listech vydavatelství MAFRA nenajdete. Zdá se, že si premiér dobře uvědomuje, že jeho mocenský partner z Hradu nemusí uspět a nebylo by strategické si naštvat možného nového prezidenta.

Babiš sice před prvním kolem prezidentské volby jasně podpořil svého hradního přítele, po nepřesvědčivých výsledcích ovšem z pozice zastánce Miloše Zemana pozvolna ustupuje. Sice by pro něj bylo nejlepší, kdyby pokračovali v „rozdělané práci“, ale kdyby to nevyšlo, není dobré si předem udělat blok ve vyjednávání s Drahošem.

Stejně tedy přistoupily k situaci i Babišovy deníky. Drahoš pro ně není téma pro skandální zjištění, ani šokující titulky. Je pouze adeptem na post prezidenta, se vším všudy. Komentáře jsou tedy pozitivní i negativní, žádné nadržování, nebo zbytečné a nepravdivé útoky.

Skoro by se zdálo, že se deníky Mladá fronta DNES a Lidové noviny vrátily do doby, kdy je nevlastnil Andrej Babiš a neurčoval přes své podruhy, co má ve stranickém tisku vycházet. Smutný je ovšem fakt, že náhlý příval objektivity zmizí hned, jak se rozhodne o nové hlavě státu. Nebo ještě dříve?

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora