Je to těžký úděl, dělat komentátora v novinách, které patří Andreji Babišovi, když je to právě ten nejsilnější a nejkontroverznější politik v zemi. Jistě že normální člověk takovou práci nedělá. Ale někteří novináři, jako je třeba pan Zvěřina, se prostě obětovali a vzali ten nevděčný úkol na sebe. Že je to často na hranici či spíše už za hranicí ztráty důstojnosti, s tím se prostě musí počítat a pan Zvěřina to jistě pochopil už v roce 2013, kdy si Babiš noviny na své cestě k moci koupil.

Pan Zvěřina se postavil k chystanému obvinění svého zaměstnavatele (skoro) čelem. Dokonce připouští možnost, že by začínající trestní stíhání mohlo být založeno i na faktických důvodech. Přesto ale ve svých dvou komentářích kňourá, že v naší zemi represivní složky státu (!) už tolikrát zasáhly do politiky a ovlivnily volby. A následně hořekuje nad tím, že by stát nyní, když se nám tak daří, potřeboval politickou stabilitu, aby se mohl připravit na doby, které mohou přijít, i na hubené roky.

Komentáře Martina Zvěřiny v Lidových novinách k Čapímu hnízdu jsou tak nesmírně smutné, až člověk přímo fyzicky cítí tu vlhkost každého řádku skropeného autorovými slzami.

Martin Zvěřina je hodný a loajální pracovník. To jeho šéfredaktor se tentokrát postavil k věci jinak, a to s šarmem uherského šlechtice a literáta. Napsal poutavý fejeton o alarmujícím úbytku sov na celém světě a o možných souvislostech tohoto jevu se slávou Harryho Pottera. Je to kvůli popularitě sovy Hedviky, která vystupuje v knize o malém kouzelníkovi.

Ištván Léko, osobní přítel Andreje Babiše, ve svém článku z 13. srpna píše: „Ta méně rozumná skupina fanoušků Harryho Pottera chce tyto ptáky vlastnit. Hedvika zemře v sedmém díle seriálu po zásahu zlého Voldemorta, ale nikdo není schopen spočítat, kolik sov trpí a umírá v klecích.“

V této pohnuté době jsou to léčivá slova! Kolik pozitivních sklonů a něžných citů v sobě skrývají tito žurnalisté, že…

Revue Forum Banner
Pavel Šafr
Pavel Šafr
Šéfredaktor deníku FORUM 24
Další články autora