Čau lidi! Měl jsem takový sen…

V něm jsem se probudil do teplého slunečného rána, vrabčáci vesele zpívali. Slovenský strejda Andrej za své podvody právě nastupoval do vězení. V tento den se ale odehrálo mnoho dalších důležitých věcí.

Rapidně se snížily všem daně – podnikatelům více, aby mohli svým zaměstnancům zvýšit platy. Politici nekradli, neboť neměli jak. Když bylo potřeba dostavět například kus dálnice, vyhlásilo se výběrově řízení, do kterého se mohla přihlásit jakákoli firma v zemi. Nenastavoval se cenový limit, do kterého se firmy musí vejít, nastavoval se termín, do kterého musí být kus dálnice postaven. Firmy jednoduše zaslaly své cenové nabídky a ta nejvýhodnější se vybrala. Žádná obálková metoda, žádné zakázky pro své přátelé bez vyhlášení výběrového řízení.

Měli jsme na Hradě také nového prezidenta – ke všem lidem se choval slušně, uměl několik jazyků a důstojně nás ve světě reprezentoval. I když si občas dal skleničku, nikdy si nedovolil požít alkohol před důležitými událostmi nebo během nich. No, co vám budu povídat – lidé se na sebe všude usmívali a pokud někdo potřeboval pomoci, ochotně se předháněli. Bylo jim jedno, zda dotyčná osoba, která potřebuje pomoc, byla jiné národnosti či jiné víry.

Vzhledem k tomu, že se rapidně snížily daně, dokonce i menší podnikatelé si mohli dovolit nabídnout práci více lidem. A proto z ulic zmizelo mnoho bezdomovců, kteří tak dostali novou životní šanci. Vzhledem k tomu, že byly tak nízké daně, že by se žádnému podnikateli ani nevyplatilo podvádět, zrušily se veškeré kontrolní mechanismy, propustilo se mnoho státních úředníků a země tak mohla investovat do mnohem důležitějších věcí…

Vyšlo na facebookovém profilu autora. 

Revue Forum Banner