Jednoznačný důkaz o vlivu všech mocných sil, včetně Bakaly, Sorose, nebo iluminátů na veřejnoprávní televizi, se opět ukázal v plné kráse. Tisková konference jedné z nejdůležitějších osob v zemi, tiskového mluvčího prezidenta republiky, nebyla v přímém přenosu na obrazovkách ČT. Přitom vše, co Jiří Ovčáček vyprávěl, si jako vždy zasloužilo výjimečnou pozornost.

Už aby se spolupráce prezidentské kanceláře a TV Barrandov prohloubila ještě více, než funguje doteď. Jaromír Soukup by si určitě nedovolil takovou drzost, že by nevěnoval prostor ve své televizi tiskové konferenci pravé ruky hlavy státu. Ovčáček přeci nedělá brífinky pro sebe, ale pro lidi.

Je jasné, že pan prezident nemá tolik času, aby se vyjadřoval ke každému svistu větru ve větvích. Proto má svého mluvčího, který zdatně reaguje na ubližující útoky na Miloše Zemana nejen na sociálních sítích, ale také na svých tiskovkách.

Zlá Česká televize ovšem dokázala, že jí trojice Zeman-Okamura-Soukup kritizuje oprávněně. Zeman je prezidentem všech a jako takový si zaslouží veškerou pozornost, která se samozřejmě vztahuje i na jeho nejbližší. Zatímco majitel TV Barrandov ji nese z nelibostí, protože není exhibicionista a nemusí být stále všude, Ovčáček si jí užívá.

Je třeba, aby komerční stanice, domovská scéna hlavy státu, celou situaci napravila. Krom zhruba 73 pořadů, které nesou jméno Jaromíra Soukupa by se na Barrandově měli zamyslet i nad dalšími formáty, které by zaštítil hradní mluvčí. Nabízí se třeba Nad dopisy občanů s JO, Ptejte se ho na co chcete, JO na co chce odpoví, nebo Pomlouváme a urážíme s JO.

 

 

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora