Daniel Beneš, šéf ČEZ gratuluje Miloši Zemanovi ke znovuzvolení v jeho volebním štábu. Umělci na Českém lvu kritizují prezidenta republiky za jeho útoky proti novinářům. ČEZ končí jako partner MFF Karlovy Vary, prý nemá peníze. Několik událostí, které společně údajně nesouvisí, ale hned na druhý pohled je to zřejmě jinak. Zdá se to jasné obzvláště poté, co se ČEZ pochlubil, jak je na tom finančně skvěle.

Informace o konci Českých energetických závodů jako hlavního partnera největšího svátku kinematografie u nás, překvapil všechny, včetně šéfa karlovarského festivalu Jiřího Bartošky.

Vysvětlení, že ČEZ letos nemá na MFF peníze, vzal jako hotovou věc a ihned začal shánět chybějících 15-20 milionů jinde. Jak se ovšem dnes ukázalo, polostátní podnik má peněz víc, než čekal a dokonce si polepšil i oproti minulému roku. O celé dvě miliardy.

Přitom „pár“ milionů nemá, sorry jako. Dá se tedy ještě věřit tomu, že za náhlým koncem ČEZu ve Varech skutečně nestojí politická objednávka? Když si dá člověk dohromady všechny indicie, musí mít jasno. Kritizovali jste pana prezidenta, sežeňte si peníze, kde chcete.

Tato situace už naprosto jasně ukazuje, jak jsou rozdány karty a co je cílem současných „mocných“. Kdo má peníze, určuje názor, kdo se nepodvolí, bude se divit.

 

 

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora