Rada pro rozhlasové a televizní vysílání napomíná jednoho z nejlepších moderátorů v republice, že není ve svých pořadech objektivní a protežuje Miloše Zemana. Došla k tomu poté, co se v Aréně Jaromíra Soukupa nedočkal Jiří Ovčáček kritického „moderátorova“ přístupu, ačkoliv to slibovala upoutávka na pořad.

Snad každému musí být jasné, že se tato informace nezakládá na pravdě. Soukup si sice s hradním mluvčím rozuměl ve všem, na co přišla řeč, ale to přeci neznamená, že nějak nadržuje současné hlavě státu a svému příteli.

Těžko se přeci pohádáte s člověkem, kterého každý týden vidíte při natáčení Týdne s prezidentem, při němž si Soukup s Ovčáčkem rádi vyměňují třeba obavy z toho, kdy jim kvůli nenávistným komentářům exploduje Twitter, alespoň tak to specifikuje sám generální ředitel skupiny TV Barrandov.

Navíc si s prezidentskou kanceláří dobře rozumí a s hlavou státu sdílí většinu názorů. Nejde tedy o žádnou protekci, nebo nápomoc v kampani. Tu přeci Miloš Zeman nedělá a několikrát to dost jasně řekl.

Prezidentova pravá ruka dobře poukázala na to, že Rada zasahuje do volební kampaně (kterou Zeman nedělá). Je to jasný důkaz, že Jaromíru Soukupovi lidé závidí. Jeho rétorickou schopnost, nekompromisní moderování, objektivitu i um zvládnout moderovat asi 73 pořadů najednou.

Majitel a ředitel TV Barrandov je prostě trnem v oku těm, kteří nedosahují jeho kvalit. A to budou ještě koukat, až uvidí Silvestr, který bude mít Jaromír Soukup na své televizi pod svou kontrolou.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora