Ministr zemědělství včera předvedl krásnou televizní show, kde s pomocí dvou balení mražených rybích prstů ukázal národu, jak zdatným je investigativcem. Přišel totiž na to, že potraviny, prodávané v České republice, nedosahují kvality těch, které najdeme třeba v regálech německých supermarketů. Marian Jurečka sdělil občanům to, co vědí již několik let. Volby se zkrátka blíží a je třeba „vytáhnout“ cokoliv, co by mohlo nepřesvědčené voliče zaujmout.

O špatných výrobcích nebo kvalitě potravin informuje Česká televize v pořadu Černé ovce od roku 1993. Na internetové televizi Stream.cz se zase za práva českých spotřebitelů pere ve svém pořadu A dost! Jan Tuna. Dlouhých pět let. Ministr Jurečka si ovšem všiml až nyní.

Měli jsme tu technickou sůl v potravinách z Polska, podezřelé maso z Brazílie, biorýži s arzenem nebo salmonelu v kuřatech, pro změnu také od našich polských sousedů. To však ještě nebyl pro ministra zemědělství dostatečný alarm, aby začal něco dělat.

Předvolební průzkumy ovšem nekompromisně ukázaly Jurečkovi a jeho kolegům z Lidovců a Starostů, že je třeba něco vymyslet a nevyčkávat, jestli se najde 10 procent voličů, kteří by nově vzniklému politickému hybridu pomohli do sněmovny.

A tak si Marian Jurečka vybral, že se bude starat o dobro českých spotřebitelů potravin. Chtělo by se říct, pozdě, ale přece, jen není jasné, zda výkřiky o nutném zlepšení kvality výrobků někdo přetaví v činy. Lidovci to zatím v ničem nedokázali.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora