Více než prázdná slova předvedl prezidentský kandidát Michal Horáček. Nabídl svým dvěma „konkurentům“ v boji o Hrad, že jim pomůže sehnat 50 tisíc podpisů, které potřebují, aby se klání mohli také zúčastnit. Favorit sázkových kanceláří Jiří Drahoš však podání pomocné ruky pohrdl. A docela zostra.

Horáčkovy stánky prý zejí prázdnotou, a není proto důvod do nich aplikovat podpisové archy. Bývalému šéfovi Akademie věd asi stačí jeho sběrná místa a bude doufat, že je navštíví potřebný počet občanů, kteří se rozhodli, že jeho kvalifikace pro funkci hlavy státu je dostatečná.

Známý textař ukázal, že mu jde o důležitou věc. Zabojovat o demokracii u nás, a to i za předpokladu, že vsadí na riskantní kartu – možnost, že by nemusel prezidentskou volbu vyhrát právě on. V průzkumech totiž nevede a ani zmiňovaní bookmakeři sázkových kanceláří mu nedávají největší šance.

Škoda že Jiřímu Drahošovi nabídnutá pomoc zřejmě přijde jako nějaká almužna od člověka, který dokázal potřebné hlasy shromáždit již na konci května. Přitom se zdálo, že se oba nejsilnější protizemanovští kandidáti dokáží navzájem podpořit, což deklarovali i slovy o vzájemné pomoci pro druhé kolo prezidentských voleb.

Je pravda, že měl svůj krok Michal Horáček s pány Drahošem a Hilšerem konzultovat, ale „odpálkovat“ ho na první dobrou se může ukázat jako velká chyba.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora