Původně to měla být na TV Barrandov debata prezidentských kandidátů, ale kromě Michala Horáčka nedorazil nikdo další, kdo chce bojovat o Hrad. Místo Zemana přišel viceprezident Ovčáček, jelikož současná hlava státu nedělá kampaň, Drahoš s Topolánkem odmítli debatovat s hradní hlásnou troubou a Markem Hilšerem Jaromír Soukup, „moderátor“ a majitel komerční televize, pohrdá. Ve výsledku tak vnikla zcela zbytečná Aréna Jaromíra Soukupa.

Pořad byl evidentně koncipován jako „všichni proti Horáčkovi“, to však nevyšlo. Populární textař totiž přišel do Arény zcela připraven na cokoliv, co by se mohlo stát, a také ho podpořilo velké množství příznivců. Poprvé tak nešlo o oslavnou show Miloše Zemana, ale kupodivu ani o vypjatou debatu tří hostů.

Jako další totiž do studia dorazil bývalý tiskový mluvčí Václava Klause Petr Hájek. Konspirátor a velký podporovatel ega bývalé hlavy státu. Ani ten však nedokázal Michala Horáčka rozčílit. Textař totiž tentokrát přišel do studia, kde před časem ovládl celý pořad a ze Soukupa udělal muže tančícího čaču, úplně klidný a prost teatrálních gest, které mu někteří odpůrci vyčítají.

Proto, když Hájek obhajoval Klausovu amnestii, kterou Horáček považuje za obrovskou chybu, která poškodila víru občanů v právní stát, neřekl půl slova. Jen sledoval, jak se bývalý mluvčí snaží vzkřísit zbytky zašlé „slávy“. Ani ten současný nebyl tak výrazný, jak umí. Kromě přineseného fíkusu, který měl zosobňovat Jiřího Drahoše, nepředvedl nic, co by stálo za řeč.

Nejvýznamnějšími momenty tak byly začátek a konec pořadu. V úvodu si totiž Jaromír Soukup 12 minut standardně stěžoval na všechny, kteří jakkoliv kritizují jeho dokonalé pořady, které na své svobodné televizi „moderuje“. Řeč tak přišla na Dominika Feriho, Miroslava Kalouska nebo Marka Hilšera. Přesně podle „notiček“ od svých oblíbenců Babiše a Zemana.

Závěr ovšem opět patřil Horáčkovi. Poté, co ho Soukup vyzkoušel například ze znalosti ústavy, věnoval mu prezidentský kandidát luxusní dárek. Hru, nazvanou „Malý nástěnkář“, vhodnou pro děti od 13 let a nevhodnou pro Michala Horáčka.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora