Vzpomínáte si na jednu z největších afér Václava Klause (když vynecháme podezřelou amnestii nebo opoziční smlouvu), na známou krádež chilského pera? Asi ano. Byla to tehdy mediální událost roku. Jenže neměla být!

Podívejte se, kdo z vás někdy neukradl propisku? Mně se to stává pořád. Ty svoje vždycky ztratím, pak mi ji někdo půjčí a za pár dní ji najdu v kabelce. Prostě normálka.

Zeptali se tehdy novináři všech lidí, jestli taky nekradou propisky? Nezeptali. Drze pořád dokola pouštěli jeden záběr, aby dehonestovali prezidenta, místo aby objektivně zhodnotili všechna fakta.

Tak tedy:

Kolik lidí někdy ukradlo propisku?

Kolik lidí bylo při krádeži propisky natočeno?

Kolik existuje okradených?

Ano, říkáte si, že tenhle člověk, tedy Václav Klaus, byl prezident. To je hezké. Ale nezdá se vám to jako neobjektivní pohled? Někomu by to tak totiž mohlo docela dobře připadat.

Ale ne, vy jste se prostě smáli u toho, jak Klaus krade propisku a všichni si z něj děláme srandu. Fajn. To by vám ale nejspíš prospělo takové malé školení od pana Zavorala z Českého rozhlasu. Znamená to totiž, že se na politiky díváte jinak než na každého dalšího jedince.

A to by nešlo!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora