Mnozí tvrdí, že neznají nikoho, kdo by byl podporovatel Miloše Zemana nebo Andreje Babiše. Průnik mezi těmito množinami je přitom dostatečně velký, aby bylo možné identifikovat, kdo je takzvaný zemanovec a babišovec. Do včerejška jsem si také myslel, že voliči obou mocipánů se shromažďují pouze na vesnicích, menších městech, popřípadě na Moravě. Jsou i v Praze a musím uznat, že to skutečně stojí za to.

Člověk, kterého jsem potkal, mě nesmírně překvapil, ale dal mi také nahlédnout do myšlení pro mě nepochopitelného voliče. Po dlouhé době jsem totiž viděl osobu, se kterou se absolutně nedá diskutovat. Má svoji pravdu, na kterou neplatí žádný argument, jelikož je jediná a jedinečná.

Zajímavý je také fakt, že onen člověk jako zdroj veškerých informacích bral Parlamentní listy, Česká televize je pro něj neobjektivním nepřítelem a nezávislá média jsou pouhým seskupením štváčů, kteří buď závidí, nebo jen nepochopili, že to s námi prezident a exministr financí myslí dobře.

Poznávacím znakem je také opovrhování Evropskou unií, která je stvořena pouze k tomu, aby deptala a rozvracela národní svrchovanost členských států. Za našimi zády integruje do společnosti tisíce migrantů, o kterých nám vláda lže, když tvrdí, že se na našem území nevyskytují.

Člověk, kterého jsem poznal, byl zřejmě extrém, protože kromě iluminátů a chemtrails věří snad všem spikleneckým a konspiračním teoriím, ale jasně mi ozřejmil, jak se dá za použití „lidových“ argumentů a rádobybonmotů, které jsou spíše sprostými urážkami, přesvědčit občany, že nechtějí být součástí západního světa.

Jedině Rusko nám totiž pomůže, až davy uprchlíků budou útočit na naši státní hranici. A Čína? Zaplaťpánbůh za ni a hlavně za ekonomickou podporu, kterou nabízí České republice.

Nic z toho není pravda, ale to zemanovci a babišovci slyšet nechtějí. Jejich politické vzory v nich totiž dokázaly vzbudit pocit, že je třeba bojovat proti všemu demokratickému, protože to nabízí pouze chaos a ten my nepotřebujeme. Důležitá je pevná ruka, která nám nedovolí uhnout na scestí a jasně nám ukáže, jakým směrem se máme dát, jak se chovat a co si myslet.

Bude složité tyto lidi přesvědčit o tom, že žijí v bublině, která jim silně omezuje kritické a logické myšlení, ale je třeba to zkoušet. Já jsem neuspěl, ale když to budeme zkoušet všichni, třeba některé „poblázněnce“ dokážeme probrat.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora