Majitel hnutí ANO rád hovoří o tom, jak se ta stará parta snaží ho dostat z politiky a využívá k tomu všechny možnosti, které si v době své vlády vybudovala. Současně se o starém systému, který se ho bojí, mluví Babiš v souvislosti s vydáním k trestnímu stíhání. Pokud je tedy „korupční hydra“ tak silná, proč je Babiš tam, kde je?

Neustálé vymlouvání se na Kalouska a další bývalé vysoce postavené politiky je trapné. Chvilku to možná na některé poblázněné voliče firmy ANO fungovalo, ale pokud se přemýšlející „aňák“ podívá na Babišovy výroky, musí už také vidět, že jde o lži a výmysly.

Pokud je korupční systém, o kterém exministr financí tak rád hovoří, skutečně tak mocnou entitou, jak je možné, že si Babiš dělá, co se mu zachce, a onen „systém“ ho nezarazí, nebo dokonce nezlikviduje. EET, dotace, ovládání médií, to vše oligarcha zúročil ve svůj prospěch a všemocné „zlo“ ho nedokázalo ani zbrzdit.

Všechno je jinak. Proti Babišovi nebojuje politická minulost České republiky, ale jeho osobní. O tom, že byl s největší pravděpodobností spolupracovníkem Stb, nerozhodl Kalousek a jeho „kumpáni“, ale soud republiky, kde Babiš práskal a donášel.

Podvod na eurodotacích na Čapí hnízdo nespáchali ministři porevolučních vlád, ale miliardář, kterému je líto utratit i padesát milionů, obzvlášť když je někde může získat zdarma.

Neochota demokratických stran jít do vládní koalice také není priorita těchto partají, aby znemožnili fungování naší země. Je to reakce na chování „nepolitika“, který ohrožuje demokracii u nás.

Andrej Babiš by neměl za vším hledat své politické soupeře, ale měl by si uvědomit, že své problémy si udělal jen a pouze on sám.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora