Komunikace prezidentské kanceláře i hlavy státu ohledně návštěvy v Bílém domě začíná sama sebe parodovat. Při každé možnosti, kdy by se Miloš Zeman mohl alespoň v náznaku přiblížit návštěvě u amerického prezidenta, totiž něco „neklapne“. V Bruselu měl Zeman evidentně „virózu“ a nyní, kdy je Trump ve Varšavě, náš pan prezident musí brázdit vlny rybníka na Vysočině na své „jachtě“. Dovolená je zkrátka dovolená.

Miloš Zeman sní o Bílém domě, tedy minimálně o jeho návštěvě, od zvolení Trumpa do funkce. Na americkém prezidentovi se tomu našemu líbí především fakt, že se také rád vyjadřuje „politicky nekorektně“, přeloženo do češtiny, mluví jako buran.

Podle zaručených informací, které do světa pouští Hynek Kmoníček, náš velvyslanec v USA, se tedy Zeman s americkým protějškem setkal už minimálně dvakrát. Ve skutečnosti je ale setkání obou hlav států zřejmě neuskuteční nikdy.

Když už má totiž Zeman příležitost dát o sobě vědět i dál, než na Moravu, lekne se a dokáže vytvořit maximální snahu, aby se s Trumpem nepotkal, přestože by trávili čas na stejném místě a ve stejnou dobu.

Zdá se, že pokud se už konečně Donald Trump rozhoupe a pozve do svého sídla nejdůležitějšího prezidenta z Evropy, nebude stačit jen telefonát, nebo dopis. Jen ať hezky přijede do Prahy a dojde na Hrad. Když to ovšem neudělá tajně, může se stát, že bude muset Zeman neodkladně vyrazit na státní návštěvu do Džibutska a zařizovat tam velvyslaneckou pozici pro nějakého svého kamaráda.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora