Mohla to být rychle vyřízená záležitost, když Andrej Babiš požádal poslance, aby ho vydali a mohl se tak očistit proti nařčení z dotačního podvodu. Členové hnutí ANO se však rozhodli, že udělají z celého bodu jednání sněmovny frašku, která má jediný výstup. Seznámit se i s těmi poslanci Babišova hnutí, kteří byli dodnes někde skryti a na mikrofon se v přímém přenosu České televize ještě neprezentovali.

Jak správně řekl Lubomír Zaorálek, jsou důležitější věci k projednání, než fňukání Andreje Babiše a jeho pravé ruky Jaroslava Faltýnka. Na to však nezareagovali poslanci ANO souhlasným pokývnutím a nachystáním se k hlasovacímu zařízení, ale právě naopak.

Mnozí z nich si připravili zábavné výstupy, ve kterých obhajovali zřejmě protiprávní získání dotace Evropské unie na výstavbu Čapího hnízda a po vzoru svého vůdce hovořili o politické objednávce a 45 dnech před volbami.

Samozřejmě nemohlo chybět ani OKD, reorganizace policie a další kauzy, které absolutně nesouvisí s Babišovou podivnou machinací. Důvod byl jasný, protáhnout jednání sněmovny a hlavně, užít si svých 15 minut slávy u mikrofonu.

Nabízí se tedy jedna otázka. Když Andrej Babiš tak strašně touží po odejmutí imunity a vydání k trestnímu řízení, proč svým poslancům neřekl, aby se místo protahování jednání soustředili na jedno hlasování a ve zbytku dne normálně pracovali?

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora