Už je to tak. Jdete takhe do nějakého konspiračního fóra na Facebooku, najdete tam člověka, který věří na chemtrails a na to že CIA způsobila 11. září, píše všechno caps lockem a gramatika mu nic neříká. Co uděláte? Vezmete ho do své strany a necháte ho zvolit do parlamentu. Přesně tak to udělal Tomio Okamura.

Hnutí Svoboda a přímá demokracie, to není jen Tomio Okamura a Radim Fiala. Ti samozřejmě vůbec nevěří tomu, co říkají, a realizují svůj nový marketingový projekt. Ten zbytek, který se do sněmovny dostal, to je něco neuvěřitelného.

Jiří Kobza si myslí, že africký mor do Česka přinesla zlá Evropská unie, aby zakryla kauzu lithium (té kauze on sám jistě rozumí, jen to slovo neumí napsat). Pak tu máme ženu, která natáčí podivná videa, další, která si vymýšlí, že potkala autobus plný uprchlíků, jednoho, který podivným způsobem získával tituly, další zase bojuje proti exekutorů,, jenomže sám poskytuje ty nejnevýhodnější půjčky.

No a nakonec je poslancem největší myslitel všech dob a milovník kultury Miloslav Rozner.

Jak to tak vypadá, když si jdete za svým snem, můžete opravdu dosáhnout všeho. Například i křesla v poslanecké sněmovně, přestože vám dalo práci dokončit základní školu.

Ano, s SPD už bude jen líp.

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora