I když určitě všichni nejvíce vnímáme trestní stíhání premiéra České republiky Andreje Babiše a jeho nejbližšího spolupracovníka Jaroslava Faltýnka, nejsou v tom sami. Za hnutí ANO můžeme zmínit například i poslance Pavla Růžičku, který byl před volbami trestně stíhán kvůli údajně nevýhodnému prodeji obecního majetku.

Ovšem i výroky některých politiků či jejich spolupracovníků si vysloužily pozornost policie. Novinkou je problém strany SPD, ze které, jako ze správné extremistické strany, zaznívají nehorázné výroky. Nedávno se médii prohnala kauza o koncentračním táboře v Letech, který poslanec SPD a „expert na kulturu“ nazval pseudokoncentrákem a zpochybnil jeho existenci. Přidal se i předseda hnutí Tomio Okamura, který prohlásil, že tento koncentrační tábor nebyl oplocený, a proto se v něm lidé mohli volně pohybovat. Okamura se později omluvil, nicméně z úst pana Roznera žádná omluva nezazněla, a tak na něj podal trestní oznámení Karel Schwarzenberg.

A Rozner není jediný, kdo si myslel, že si může říkat, co chce. Jaroslav Staník se v poslanecké sněmovně neudržel a musel své rasistické výroky na adresu Židů, Romů a homosexuálů projevit nahlas. Za to mu mohou hrozit až tři roky vězení.

Pokud by se nakonec utvořila koalice hnutí ANO s SPD a KSČM, tak už pomalu nebudeme vědět, jestli bude v kabinetu sedět alespoň někdo, kdo by neměl oplétačky s policií. Aby toho nebylo málo, zmiňované strany se teď asi budou ještě žalovat vzájemně. Hnutí SPD oznámilo, že podá trestní oznámení na ministra v demisi Roberta Pelikána z ANO za to, že okamurovce označil za fašistickou stranu. Asi zase jedno objednané stíhání. A takhle to nejspíše bude pokračovat donekonečna.

Revue Forum Banner
Tereza Anna Štegmannová
Tereza Anna Štegmannová
Další články autora