Stará láska nerezaví, říká se. Přesně to nyní předvádí Andrej Babiš a KSČM. Ačkoliv se od sebe navzájem distancují, spolupráce funguje i bez sepsané dohody. Hlasování ve prospěch hnutí ANO pro komunisty do budoucna znamená i výhody pro jejich partaj. Soudruzi Filip, Grospič, či Kováčik si tak otevírají ústa s jistotou, že se silný partner nebude snažit jim je zavřít. Proč taky, když jeho předseda svou kariéru nastartoval právě díky tehdejší KSČ.

Už projevy předsedy poslaneckého klubu KSČM Kováčika na první schůzi nové sněmovny dokázaly, že bolševici nabyli dojmu, že se vrací jejich slavné časy. Slova o demokratických volbách z úst komunistů doslova mrazila a vyvolávala otázku, jak je možné, že se ještě dnes mohou pohrobci totalitní strany tak rozkřikovat v českém parlamentu.

A to byl teprve začátek. S předsednictvím ve dvou sněmovních klubech, které „přihrál“ komunistům Babiš a jeho podřízení, stouplo jejich sebevědomí ještě výše. Stalinista Grospič se dokonce stal šéfem mandátového a imunitního výboru, který bude důležitým hráčem při vydání Babiše a Faltýnka s trestnímu stíhání. Něco za něco, ruka ruku myje.

Právě Grospič nyní začal splácet dluh hnutí ANO a stal dalším užitečným idiotem Andreje Babiše v jeho boji proti demokracii v naší zemi. Ve svém textu na webových stránkách KSČM se vysmívá pravicovým stranám, které prý nejsou schopny přijmou porážku z voleb. Tím jasně naznačuje, že i přes tragický výsledek jeho strany, je spolu se svými kolegy „na koni“. Aby ne, když společně s okamurovci a babišovci rozhoduje, jak moc se bude destruovat současná Česká republika.

Přestože Andrej Babiš neustále popírá, že by existovala koalice komunistů, extremistů a populistů z jeho firmy ANO, jeden z jeho zaměstnanců, Martin Kolovratník to vidí jinak. Jak přiznal v rozhovoru pro Seznam Zprávy: „Nás to spojenectví s SPD a komunisty netěší“. Netěší, ale funguje perfektně, což si uvědomují všechny tři koaliční strany.

 

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora