Favorit prezidentských voleb 2018 Josef Toman nasbíral téměř 75 tisíc podpisů, Česká pošta nebo ministerstvo vnitra mu jich však téměř 74.989 ukradly. Toman se bude bránit žalobou, jak informovaly České noviny.

Toman byl přitom jasným favoritem voleb. Dokonce by jistě vyhrál již v prvním kole, jak se mu podařilo doložit. Na facebooku totiž byla anketa, které se zúčastnilo nejméně několik desítek lidí. Více než 50 % z nich přitom hlasovalo pro Tomana.

Jeho povolání by bylo vhodné pro úřad prezidenta. Podobně jako prognostik Miloš Zeman je Toman totiž stratégem a konspiračním teoretikem. Škoda že již nežije vědec Orfanik z tajemného hradu v Karpatech. Toman by si totiž mohl vzít s sebou na Hrad jakožto konspirační teoretik právě tohoto vědecko‑technického revolucionáře.

Výbor pro veřejné blaho oznámil ČTK, že podpisy podle Tomana někdo ukradl. Na Českou poštu podezření nepadá, protože tam nepracuje nikdo zvědavý, kdo by si balíky otvíral, a už vůbec nepřipadá v úvahu, že by se balíky ztratily v České Třebové při překládce. Není však zřejmé, zda byly ukradeny pouze podpisy a dorazily tak archy prázdných papírů, nebo byly ukradeny i papíry, na něž se lidé podepsali. Kdyby totiž byly ukradeny i listiny, jednalo by se zároveň o majetkovou újmu a také, což je na celém případu možná to vůbec nejhorší, o poškození přírody, zvláště pokud byly odcizené papíry nerecyklované.

Z dostupných informací sice není zřejmé, zda Toman uvedené desítky tisíc podpisů ve třech balících někdy viděl, nicméně je prakticky jisté, že byly v pořádku a snad dokonce i notářsky ověřené, protože je někde sehnali lidé, kterým Toman věří.

Úmyslem pachatelů bylo podle Tomana nepochybně zabránit nepohodlnému kandidátovi (a favoritovi voleb) účastnit se volby.

Kdyby byl Toman prezidentem, demokracie by vzkvétala. Vzhledem k tomu, že demokratické rozdělení Československa považuje za nezákonné, neuznává ani nic z toho, co se poté stalo. Vrátit se do roku 1993 pod vládu Klause a Mečiara však nebude problém. Horší by bylo, kdyby Toman neuznával rozpad Rakousko‑Uherska. I když, své výhody by to mělo. Na Staroměstské náměstí by se vrátil Mariánský sloup a na Hradčanské náměstí pomník maršálu Radeckému. Stali bychom se opět slavným mocnářstvím.

Existuje však ještě také teorie, že všechno bylo jinak. Toman ve skutečnosti možná sesbíral téměř 85 tisíc podpisů, tedy téměř o 10 tisíc více, než ze skromnosti tvrdí. V tom případě by jich bylo odcizeno téměř 84989.

Je dobře, že máme přímou volbu prezidenta. Alespoň se může do soutěže přihlásit každý kvalitní kandidát. Nakonec vybereme toho nejlepšího, jako minule. Tentokrát však vlastně vybereme až druhého nejlepšího, protože nejlepšímu kdosi odcizil téměř 74989 podpisů. Právě proto nebylo, slovy Jana Nerudy v Povídkách malostranských, dne 20. srpna 1849, o půl jedné s poledne, Rakousko rozbořeno.

Revue Forum Banner
Jakub Černý
Jakub Černý
Redaktor deníku FORUM 24
Další články autora