Miloš Zeman uznává anexi Krymu a chlubí se tím i na půdě Rady Evropy. Mezinárodní ostuda, mají jasno všichni, kdo prezidentova slova zaregistrovali. Zeman už nemá vůbec žádné zábrany a okatě podporuje veškeré činy Putinova Ruska, i kdyby při nich umírali nevinní lidé. Všiml si toho i český senát, který dnes označil Zemanovy výroky za legitimizaci ruské agrese.

Tím se horní komora parlamentu zařadila na prezidentův seznam pomsty a bude pouze otázkou času, kdy se hlava státu nepěkně vyjádří právě o senátu a jeho členech. Nebylo by divu, kdyby, stejně jako Andrej Babiš, prosazoval jeho zrušení.

Až moc jsme si totiž zvykli na demokracii a s tím se musí v nejbližší době něco udělat. Jak si vůbec dovolí nějací politici diktovat panu prezidentovi, že by měl zastávat stejnou zahraničně-politickou rétoriku jako vláda a hlavně – takovou, která je v zájmu českých občanů?

Mezinárodní vystoupení hlavy státu skutečně není povídání v hospodě, nebo natáčení pořadu na TV Barrandov. To si však Zeman neuvědomuje a ani uvědomovat nechce. Na to si prostě musíme zvyknout a vydržet to. Při dobré konstelaci hvězd a dostatečném počtu přemýšlejících voličů, to bude trvat jen do začátku příštího roku.

Pokud ne a naplní se nejhorší scénář, ve kterém se v hlavních rolích objevuje současný prezident a trestně stíhaný premiér s minulostí v StB, můžeme se také dočkat toho, že čtvrteční vyjádření senátu bude jeho labutí písní.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora