Hejtmani z hnutí ANO, kteří po volbách získali poslanecký mandát, si mají vybrat, kterou funkci zvolí. Bylo jim to „doporučeno“ vedením. Přeloženo do srozumitelné řeči, Babiš přikázal. Logicky je totiž lepší, když bude mít obsazeno víc míst lidmi, kteří budou plnohodnotně plnit jeho příkazy a nebudou se rozptylovat ničím jiným.

První poslušně oznámila svou neúčast v poslanecké sněmovně Jaroslava Pokorná Jermanová. Jako hejtmanka středočeského kraje raději zůstane v úřadě, kde v poslední době zničila koalici ANO, ODS, STAN a nezávislých Středočechů. Tím zřejmě chtěla donutit občanské demokraty ke spolupráci na celostátní úrovni, ale to se jaksi nepodařilo.

Nyní ji mají následovat i další hejtmani. Některým se do toho však moc nechce. Třeba ten olomoucký, Ladislav Okleštěk, si prý nechá „nabídku“ projít hlavou, čímž určitě svého pána nenadchne.

Jestli to bude probíhat stejně jako u senátora Jiřího Hlavatého, který ve své neznalosti netušil, že nemůže být zároveň i poslancem, a proto se chce sněmovny vzdát a v doplňujících volbách do senátu znovu kandidovat, máme se ještě na co těšit.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora