Miloš Zeman měl ve čtvrtek nabitý program. Nejprve natáčel s Jaromírem Soukupem Týden s prezidentem, v podvečer se potom setkal s Andrejem Babišem. Obě setkání pojal očividně velmi neformálně, protože ani jednou si nevzal sako, dokonce se za celý den ani nepřevlékl.

Co by na to asi řekla Zemanova velká fanynka a „první dáma etikety“ Eliška Hašková Coolidge? Prezident, kterému nestojí za sako ani televizní natáčení, ani schůzka s premiérem? Vysvětlení se nabízí. Miloš Zeman má dovolenou a tohle je jeho volnočasový image.

Twitter

Není přeci nutné, aby se hlava státu zbytečně strojila v moment, kdy užívá zasloužený odpočinek po náročném předvolebním týdnu, po kterém nebylo možné nejen natáčet pro TV Barrandov, ale veškerá vystoupení na veřejnosti byla omezena pouze na jmenování soudců. I to naznačovalo, že si Zeman potřebuje odpočinout, aby se zase ve formě ukázal svému národu.

Vzpomeňme na Václava Klause, prohánějícího se po tenisovém kurtu, nebo sjezdovce a zjistíme, že oblek prezidenta nedělá. My jsme si zvolili lidovou hlavu státu a to dokazují nejen jeho slova o blbečcích, „shut upy“, nebo výroky o bahně velkoměsta, ale nově také jeho outfit.

Jen si zkuste celý den pobíhat z akce na akci v nepříjemném saku, upnutých kalhotách a tlačících botách. Je třeba někdy vypnout a ukázat lidem, že domáčtější oblečení vám není cizí. Pan prezident to ukázal hned dvěma svým největším současným kamarádům, Jaromíru Soukupovi a Andreji Babišovi.

 

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora