Jeden z největších českých bojovníků proti Evropské unii a všem jejím rozhodnutím končí jako europoslanec. Předseda Svobodných sice roky upozorňoval na zlou organizaci zakazující výkonné vysavače, zateplující budovy, kterým absolutně zničí jejich vzhled, nebo zdražující máslo, ale teď je konec. Boj s „bruselskými mlýny“ už zřejmě Petra Macha zmohl natolik, že své poslání opouští.

Přestože mnohé lidi dokázal, dnes už bývalý europoslanec, přesvědčit o tom, že setrvání v EU je pro Českou republiku cestou do záhuby, pro většinu zůstane nepochopeným.

Může si však za to sám. Machovy argumentace totiž silně připomínají známé rčení o tom, že „za všechno může Kalousek“, tudíž vyznívají směšně, i kdyby se alespoň z části zakládaly na pravdě.

Vinit Evropskou unii například ze zdražování másla, o které rozhoduje především nedostatek mléka, z nějž se vyrábí, je vskutku přestřel stejně jako další Machovy výroky. Těch už od nynějška budeme ušetřeni, tedy alespoň z funkce, kterou doteď europoslanec zastával.

Je to škoda, protože tak veselou figurku už v Bruselu nemáme. Prapor odpůrců evropské politiky sice zřejmě převezme Jan Zahradil, ale toho sotva uvidíme, jak s luxem v ruce proklamuje své demagogické teze o nebezpečnosti spojení členských státu EU.

Na domácí politické scéně Machovo teatrální vstupování zanikne, jelikož tady máme daleko větší hráče. Stejně tak už nebudou názory předsedy Svobodných zajímat třeba veřejnoprávní televizi, která v rámci objektivity často Macha oslovovala jako europoslance.

Končí oněch pověstných patnáct minut slávy. Nyní se Mach připojí k dalším zapomenutelným křiklounům, kteří se pomocí populistických hesel snaží zaujmout voliče, jejichž povědomí o EU je mizivé a klidně uvěří i tomu, že jsme pod vládou iluminátů, kteří se nás snaží vmanipulovat do situací prospěšných pouze hrstce vyvolených.

 

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora