Většina jeho delegátů kongresu ODS nezapomněla na to, že to byl Miloš Zeman, který potopil vládu vedenou občanskými demokraty.

Posléze chtěl po Miroslavě Němcové kandidátce na premiérku, aby mu doložila, že má zajištěno 101 hlasů v Poslanecké sněmovně pro důvěru její případné nové vlády. Tuto podmínku splnila, přesto však Zeman jmenoval úřednický kabinet ze svých kamarádů, který držel u moci, přesto, že nedostal důvěru Parlamentu. Otevřeně také hlásal porušování Ústavy České republiky, když řekl, že nebude spěchat se jmenováním nové vlády. Čili se velmi podle zachoval k ODS.

Miloš Zeman je stoupencem klasické levice, souhlasil s elektronickou evidencí tržeb, která likviduje drobné živnostníky, nevetoval zákon o státních svátcích, který rovněž omezuje svobodu podnikání, když se majitelům velkých obchodů nařizuje, kdy musí mít zavřeno. Dále je stoupencem vysokého daňového zatížení schopných a úspěšných lidí a za vzor si bere Švédsko. Tedy zemi, která doslova ničí své podnikavé spoluobčany a kdysi tamní finanční úředníci vyměřili slavné spisovatelce Astrid Lindgrenové 102 % daně z jejího ročního základního příjmu.

Zeman se také netají tím, že by jmenoval vládu, která by se opírala o hlasy komunistů. To už je pro mě absolutně nepřijatelné. Můj táta byl v padesátých letech vězněn z politických důvodů, a já si nedovolím zhanobit jeho památku tím, že bych dal hlas člověku, kterému nevadí jeho mučitelé. Vždyť v současné KSČM jsou lidé jako Marta Semelová, kteří zpochybňující zločiny svých předchůdců v totalitní socialistické éře a hlásí se k masovým vrahům typu Klementa Gottwalda a dalším.

Zdůrazňuji, že Zeman byl neúspěšným prezidentem, nevím o ničem pozitivním, co by dokázal. Kdysi se chlubil stamiliardovými čínskými investicemi v České republice, které se ovšem ukázaly nafouknutou bublinou a není mi známo, že by například nákup fotbalové Slávie čínskou společností přinesl nějaké pracovní příležitosti.

A co se týče nelegální migrace, tak jí přece profesor Jiří Drahoš jasně odmítl. Navíc tato problematika ani nespadá do prezidentských kompetencí a je plně záležitostí vlády.

Revue Forum Banner