Některé teze prezidenta republiky a premiéra v demisi donutí člověka se zamyslet, zda nejde o vliv nějakých halucinogenů. Jak se ukázalo v posledních týdnech, skutečně se oba ústavní činitelé dopují nečekanými povzbuzovači. Zeman v TV Barrandov přiznal, že musí dokouřit pohanku a Babiš zase oznámil Václavu Moravcovi, že používá homeopatika na křivdu.

Zatímco u hlavy státu pokuřování bezlepkové suroviny, kterou většina lidí používá spíše k vaření, způsobuje podivné stavy, při nichž se nadstandardně potí a zřejmě i bludy, kterými posléze zásobuje média a veřejnost, u Babiše mají prášky i léčivé účinky.

Ony homeopatika na křivdu, které majiteli hnutí ANO předepsala „lékařka“, u které se „dává dohromady“ dokáží třeba Andreje Babiše uchlácholit v momentě, kdy se rozebírá jeho spolupráce se Státní bezpečností. Stačí zřejmě polknout jednu pilulku a najednou máte pocit, že jste nepráskal komunistické StB na své okolí a při zvýšené dávce máte dokonce dojem, že soud, který vaší spolupráci potvrdil, jste vyhrál.

Jak jinak si vysvětlit, že Babiš neustále vypráví o tom, jak byl a je bezúhonný a veškeré špatné věci, které nyní vycházejí na světlo světa, jsou jenom výmyslem specializované skupiny, která si přeje jeho konec v politice.

Mezi další projevy užívání těchto homeopatik patří také halucinace, které mají často paranoidní tendence. Najednou se uživateli může zdát, že se stal obětí mezinárodní mafie, nebo přinejmenším společenství zkorumpovaných kmotrů, které má za úkol diskreditaci dotyčného. Ke kontraindikacím patří například praskání žilek v očích, nebo chronické lhaní.

Stejně jako nepovolené látky, které pomáhají sportovcům k dosahování zlepšených výkonů, by se tak pohanka a protikřivdová homeopatika měly dostat na seznam nepovolených látek, jejichž přítomnost v organismu by kontrolovali lékaři.

Jeden by mohl sedět na Pražském hradě, další v Lánech a další dva u vchodu do Strakovy akademie a poslanecké sněmovny. Poté by se možná politická scéna velmi zkultivovala.

 

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora