Objevují se hlasy, že by měl Andrej Babiš odstoupit z funkce předsedy vlády, nebo dokonce skončit v politice. Důvod? Směšných 50 milionů, které si vzal z evropských fondů, ačkoliv na ně neměl nárok. No tak to trochu obešel, stane se. Vždyť nikdy nemluvil o tom, že se nesmí zneužít cizí peníze. Bojuje přeci proti korupci a tento případ s ní nemá nic společného.

Andrej Babiš čerpal. Nechali ho, tak si to užil. Každý, kdo by se dostal do podobné situace, zareagoval by stejně, zní od příznivců hnutí ANO. Od těch třiceti procent voličů, kteří nyní nemohou jít proti svému vůdci, protože by byli za hlupáky.

Skočili mu na špek, chceme-li na koblihu, a není čas ustupovat zpět. Premiér si vždycky dokázal poradit a stejná situace se čeká i nyní. Má přeci takovou mediální sílu, že dokáže celou kauzu tutlat a dělat z ní prkotinu, o které nemá ani cenu psát.

Stejně se chovají i podřízení na ministerstvu financí a pražském státním zastupitelství, kteří nehodlají zprávu OLAF zveřejnit, protože – proto. Řeči, řeči, řeči. Problém je ovšem v tom, že onen dokument z Evropského úřadu proti podvodům už vlastní tolik lidí, že byla jen otázka času, kdy se objeví na světle světa.

Nyní ho mají Hospodářské noviny, již dříve se jím chlubily Babišovy Lidovky. Ty ovšem, stejně jako ministerstvo financí, v čele s oligarchovou pravou rukou při aplikaci EET do společnosti, Alenou Schillerovou, ukázaly pouze kousek. Ten, který nemluví o podvodu, lžích a dalších důležitých skutečnostech. Pro Babišova média a úřady jde jen o „nesrovnalosti“.

To, že se najednou objevila zpráva OLAF i v HN bude možná bráno s despektem. Jsou to přece ona proklínaná Bakalova média, která tolik špiní i prezident Zeman a na ta se nemá brát zřetel.

Opak je však pravdou. Právě to, že tyto noviny nepatří do Babišova holdingu je jediným důvodem, proč mohou objektivně informovat o podvodu, který evidentně na Čapím hnízdě proběhl.

Je pravda, že 50 milionů jsou pro miliardáře v čele vlády drobné, ale je důležité si připomínat nejen tuto částku, ale především to, že někdo podváděl. A ten někdo byl mohl být premiér naší země. Muž, který si dodnes myslel, že mu projde vše, co udělá.

Právě nyní musí být Andrej Babiš vyveden z omylu. Tohle opravdu nesmí a někdo by ho měl „plácnout přes prsty“. Ať už poslanci při jednání o vydání k trestnímu stíhání, nebo při hlasování o důvěře vládě, či voliči, kteří doteď žili v představě, že ten hodný pán ze Slovenska přišel naší zemi pomoci.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora