Výsledky pondělní večerní schůzky mezi hnutím ANO a ČSSD jsou prozatím top secret. Babišovci ani socialisté nechtějí nic říct, prý se na tom domluvili, aby nenarušili pokojný chod jednání, ze kterého má vzejít nová vláda, která bude fíkovým listem pro skutečnou koalici ANO, komunistů a extremistů z SPD. Jak dlouho ovšem „tajemství“ vydrží skryto? A kdo ho vyzradí jako první? Nebylo by divu, kdyby to byla Babišova média, která mají vždy o informaci navíc.

Když byl naposled Andrej Babiš tajemný, jednalo se o jména ministrů vlády, které se nepodařilo získat důvěru poslanecké sněmovny. Tenkrát premiér i prezident vyprávěli pohádku o domluvě, že vše zůstane v utajení, dokud to půjde. Hned druhý den se objevila první jména, další sdělil Zeman svému osobnímu „novináři“ Jaromíru Soukupovi.

Nyní je tu další utajovaná informace, jejíž zveřejnění je pouhou otázkou hodin, nebo dní. První indicie se již dnes objevily na serveru Echo24.cz, podle něhož mají sociální demokraté nabídku pěti ministerstev, z nichž ani jedno podle předpokladu není tím silovým, finance nebo vnitro, jak chtějí socialisté, pokud by měli akceptovat trestně stíhaného premiéra.

Další více, či méně zaručené informace se objeví vzápětí, ale prim bude zcela jistě hrát vydavatelství Mafra a jeho vlajkové lodě Mladá fronta DNES a Lidové noviny. Tyto listy mají vždy informace z první ruky a v Lidovkách dokonce pracují novináři, kteří dokáží odvolávat ministry, což podle současné pozornosti vůči Karle Šlechtové bude zřejmě brzy opět aktuální.

Nic není tak tajné, aby to Andrej Babiš nemohl někomu prozradit. Jeho novináři jsou téměř na vrcholu seznamu těch, kterým se jakékoliv informace sdělují.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora