Dnešní setkání předsedy SPD a hlavy státu muselo Miloše Zemana pohladit po srdci. Tomio Okamura mu totiž oznámil, že se nemusí bát, jelikož na jeho post v lednu kandidovat nebude. Jakkoliv se tato informace může zdát nepodstatná, má pro lídra extremistické strany existenční důležitost.

Pokud by Okamura do prezidentské volby vstoupil, mohl by se podle všeho rozloučit s dalšími politickými úspěchy, kterých by při dobré konstelaci hvězd dosáhnout. Je zřejmé, že by sice sebral voličské hlasy stávajícímu prezidentovi, ale na vítězství by to rozhodně nestačilo.

Jediné, co by si z takové akce Okamura odnesl, by tak byla neutuchající nenávist Miloše Zemana a to je jedna z věcí, kterou v dnešní době nechce zažít nikdo. Znamená to totiž nejen dehonestaci ze strany hlavy státu a jeho hlásné trouby Ovčáčka, ale také „kleknutí“ od Andreje Babiše.

Jestli si doteď šéf SPD myslel, že články v Mladé frontě DNES a Lidových novinách, rozebírající prapodivné financování jeho strany, jsou důsledkem nevraživosti Andreje Babiše, pokud by zkřížil cestu Zemanovi, teprve by pochopil, jak to vypadá, když se oligarcha zlobí.

 

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora