Vážený pane budoucí premiére, přečetl jsem si na vašem facebookovém profilu inzerát, ve kterém píšete, že potřebujete rychle nějaké odborníky. Mají vést ministerstva, která pro vás asi nejsou tak důležitá, abyste je obsadil svými ovečkami. Proto bych vám rád nabídl své služby.

Sleduji vaši politickou práci již několik let, a proto si myslím, že by neměl být problém v naší budoucí spolupráci. Vzhledem k tomu, že podstatné věci hodně často opakujete, není těžké si tyto mantry zapamatovat. Pečlivě si cvičím, jak dokázat na jakoukoliv otázku odpovědět větami, ve kterých nechybí slova kampaň, Kalousek, OKD, kmotr, účelovka, nebo korupce. Jen mám ještě pořád trochu problém s dikcí. Jsem Pražák a ta slovenština mi tam nejde. Věřím však, že když mi domluvíte pár lekcí s vaší hlasovou poradkyní, rychle se zlepším.

Teď už ale k tomu podstatnému, tedy k ministerstvům, na která hledáte personální obsazení. Píšete o průmyslu a obchodu, školství a obraně. Bez zbytečné skromnosti sděluji, že můžu kamkoliv.

Průmysl a obchod – v obchodě jsme snad byli někdy všichni a není nic jednoduššího, než v něm něco koupit. Jestli by ale mělo být po vašem a ty věci by se měly raději krást, nějak bychom se domluvili. Kdyby jste to potom přes vnitro a spravedlnost přikryl, je to v pohodě. A teď, když už je to lithio vyřešený, neměl by být větší problém ani s průmyslem.

Školství – tak do školy jsem chodil a jasně vím, co je tam potřeba změnit. Především ta velká přestávka by měla být víckrát, než jednou denně. Pak bych taky zrušil matiku, fyziku a chemii. Tím by se i ušetřilo za učitele. A když slíbíte všem, že hned po škole mohou jít pracovat do Agrofertu, tak by se možná daly školy vyměnit za nějaká školící střediska. Tam by se lidi naučili, jak dělat s herbicidy, kolik masa se dává do párků, nebo kolik dní může žít nadopované kuřátko.

Obrana – tu bych možná změnil na sebeobranu. Když už tady budou ty hordy migrantů, bude se to hodit. Jinak tanky jsem hrál na počítači a stíhačku umím skvěle složit z papíru. No a kdo by si jako kluk nehrál na vojáky? Nevidím žádný zádrhel.

Zkrátka, pane Babiši, klidně se ozvěte, rád vám pomohu. Kdybych se někde ztrácel, kouknu se do té super knížky o snech a hned budu vědět.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora