Vynalézavost Milana Rokytky, který po přehnané konzumaci alkoholu zkolaboval na oslavách znovuzvolení Miloše Zemana, nezná mezí. Za jeho dočasnou indispozici podle něj totiž nemůže bujaré „juchání“, ale novináři, kteří mu hodili něco do pití a tím způsobili jeho zdravotní potíže.

Rokytka se k celé situaci, která vyvolala rvačku s novináři, přesněji řečeno bití novinářů agresivními zemanovci, nedokáže postavit jako chlap a uznat, že prostě přebral. Místo toho vyslal do světa neskutečný vzkaz. „Nájemní mediální vrazi se mě zřejmě pokusili otrávit,“ tvrdí.

Namyšlený novinář, který si myslí, že jedním ze svých článků pomohl porazit v prezidentských volbách Jiřího Drahoše, je přesvědčen, že na jeho osobu byl spáchán „atentát“. „Nemohu vyloučit, že mi někdo vhodil do nápoje ze msty nějaký sofistikovaný jed, po kterém jsem zkolaboval a nebýt zásahu několika kolegů, kteří nebyli hyenističtí a zavolali záchrannou službu, nemusel jsem již být živ a vlastizrádné  pražské kavárně dále na obtíž,“ napsal, zřejmě ještě v rauši, Rokytka na internet.

Zároveň poděkoval rváčům, kteří napadli například štáb Seznam Zprávy a jejich redaktorku Pavlínu Kosovou, že mu pomohli, a vyzývá policii, aby přítomné novináře stíhala za neposkytnutí povinné pomoci.

Jak se zdá absurdita, kterou zosobňuje osoba Miloše Zemana, se pozvolna rozšířila i mezi jeho stoupence a mezi jejich „zbraně“ se zařadili i konspirační teorie s lehkým náznakem paranoie.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora