Dlouho jsem přemýšlel, jak tohle podat. Cokoli proti Pirátům nebo jejich myšlenkám je automaticky negativní kampaň TOP 09. (Ejhle, kde já už jsem tohle viděl, ale funguje vám to, to jo.) Nejdříve bych proto upřesnil svůj oficiální postoj k Pirátům celkově. V mnoha ohledech s nimi souhlasím a byl bych i ochotem s nimi na spoustě věcí spolupracovat. Je mezi nimi mnoho chytrých a schopných lidí. Tu spolupráci si umím nějak představit za předpokladu, že se zachovají principy zastupitelské demokracie a proevropská politika.

Jak si leckdo mohl všimnout, prezident republiky pozval na Hrad k ceremonii předávání vyznamenáni různé poslance, politiky, rektory a jiné významné osobnosti. A to k příležitosti 99. výročí založení samostatného Československého státu. Zástupci TOP 09 pozvání od současného prezidenta odmítají, odmítli a snad již nadále nebudou muset dlouho odmítat. Máme pro to své důvody a zásady. Nechceme přihlížet, jak člověk, který soustavně rozděluje společnost, chová se jak mluvčí Kremlu, předává taková vyznamenání. Vyznamenání, kterým upřel důležitost tím, že je předal nespočtu ex-komunistů a osobám, které narušují základy civilizované a demokratické společnosti.

Předseda Pirátů Ivan Bartoš víceméně bez váhání pozvání přijal a argumentoval to tím, že mu to připadá jako slušnost. Já to tedy pokládám za souhlas s politikou Miloše Zemana. Což je tedy protievropská a proruská politika rozdělující společnost za pomoci strachu a nenávisti. Slušnost je i nepřijít. Nikdo vám hlavu neutrhne, když se omluvíte a odmítnete účast.
Za slušnost se dá schovat lecos, včetně koketování, ale koketování se Zemanem rozhodně ne. U něj samotného se slušnost vytratila, to je druhá věc. A pokud tvrdíte, že někomu takovému slušnost projevujete, jste lhář.

A víte co, přátelé? Máme po volbách, zádná negativní kampaň topky se nekoná. Pirátům jsem k jejich výsledku pogratuloval a dal jsem jim šanci. Je to týden a dopadlo to takhle. Šanci mají pořád, jen bych je chtěl upozornit, že tohle není zrovna směr, při kterém jim ty šance vydrží.

EDIT: Než budete pokračovat v tom, jak TOPka měla strašně negativní kampaň a ať jsme jako Bartoš, který dodal, že chápe lidi, kteří tam nejdou, tak se prosím vys*rte na to, že jsem z Topky a zamyslete se na podstatou věci. Díky. Ještě s tím vaším „já bych tam taky nešel, ale…“ to má krásný nádech. Tady fakt člověk nemůže říct názor. Jen jsem sdělil, proč my tam nebyli a proč mi připadá ujetý, že zrovna Bartoš, se kterým se dá potenciálně spolupracovat tam šel. O to víc mě to mrzí. A to je jen týden po volbách. My máme názor stálý, ten, kdo se vzdaluje je, Bartoš. Bohužel.

Vyšlo na facebooku autora.

Revue Forum Banner