Když se začalo hovořit o prezidentské kampani, zdůraznil Miloš Zeman dvě věci. „Nebudu dělat kampaň a v debatách mě neuvidíte,“ prohlásila hlava státu. Druhý slib dodrží hned z několika důvodů, ale nekampaň se mu nějak zastavit nepodařilo. Proč taky, platí mu ji občané a ani billboardy si zřejmě, podle oficiálního vyjádření, neobjednal Hrad.

V podstatě ovšem není základním problémem, zda se Zeman vejde do čtyřicetimilionového limitu na kampaň, to pohlídá Úřad pro dohled nad hospodařením politických strana a politických hnutí, ale spíše to, že prezident opět lže občanům.

Někteří si už sice zvykli, že se současné hlavě státu dá věřit máloco, ale ostatním by to mělo dát jasně najevo, že prezident-lhář nedělá dobré jméno jak sobě, tak především České republice. Nejen, že ke kampani využívá všechny své výjezdy do krajů, kde mimo jiné kádruje své protikandidáty, ale také jeho každotýdenní pořad na TV Barrandov neslouží k ničemu jinému než k prezentaci jednoho z prezidentských kandidátů.

Zeman je soudně uznaný lhář, to je holý fakt. Že pro obhajobu své funkce udělá maximum, je také zřejmé. Není však nikde psáno, že mu na jeho léčku musí skočit i ti, kteří zatím nemají jasno, komu v lednu příštího roku hodí hlas. Pokud tedy někomu nevadí, že je prezident součástí mocenského paktu s Andrejem Babišem nebo že naši zem táhne do náruče Ruska a Číny, třeba by mohl mít problém s tím, že lže, kudy chodí.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora