Pondělí, 10.00, vydavatelství MAFRA, které koupil Andrej Babiš, aby noviny psaly pravdu.

V čele stolu v zasedačce sedí šéfredaktor Lidových novin István Léko a kolem něj jsou jeho redaktoři. Přišel čas si říct, co se bude psát tenhle týden.

„Já bych se chtěl věnovat tomu, že budeme moci střílet prasata z kombajnu,“ prohlásí první člověk, Léko se zatváří pochvalně a odpoví, že z toho bude super otvírák.

„Mě zajímá ta okupace,“ sdělí kolega a osvětlí ostatním, že turisté okupují české byty přes Airbnb. Tak to máme další hlavní článek na titul.

„Já bych ráda napsala něco o plechovkách,“ podotkne další novinářka. „O plechovkách?“ podiví se osoba sedící po levé straně. „Plechovky jsou téma. Češi je milují,“ vysvětlí žena. Otvírák z toho nebude, ale na titulní stranu se to rozhodně vejde. Proč taky ne.

„Co dál?“ pohlédne Léko na ostatní. „Je sucho,“ pronese někdo. „A?“ „Je sucho a hrozně to ubližuje borovicím.“ Šéfredaktor se zamyslí. „Borovice necháme Mf DNES. To už by i našim čtenářům mohlo být podezřelé,“ rozhodne.

Přímo naproti Lékovi sedí dva jeho největší oblíbenci, Martin a Ondřej. Usměje se na ně. „Mám připravený jubilejní, 458. článek o policejní reorganizaci,“ prohlásí Martin. „Já mám každoměsíční rozhovor s Bradáčovou. A ze státního zastupitelství přišly nějaký papíry,“ zatváří se spiklenecky Ondřej. „Živý spisy naštěstí neexistujou,“ cituje Léko redakční vtip, který vymyslel bývalý kolega Přibil. Všichni se smějí.

„A pak je tady ta Plíškova komise, co vyšetřuje Babiše,“ špitne najednou někdo. Zúčastnění ztuhnou. Léko zbledne. „Napíšu komentář, že za to může ČEZ. Koupil si Sobotku,“ řekne nakonec. „A zítra chci mít na otvíráku ty kombajny,“ dodá ještě.

A jde se na to.

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora