Koncert pro budoucnost 2017 je za námi.

Ačkoli si hlavních organizátorů vážím a z vlastních zkušeností vím, jak je náročné takovou akci uspořádat, obzvláště, když se na ní podílí desítky pořadatelů, chci se sám za sebe vyjádřit k jedné věci – a to neumožnění Michalu Horáčkovi promluvit na pódiu.

17. listopad je Den boje za svobodu a demokracii. Je to náš velký svátek a především oslava, nikoli demonstrace nebo politická kampaň! Neměl by se tedy v žádném případě k tomuto účelu zneužívat.

Na pódiu měli umožněno mluvit Jiří Drahoš, Pavel Fischer a Marek Hilšer. Michal Horáček, který projevil o výstup na pódiu zájem, umožněno mluvit nebylo, dle slov hlavních organizátorů z těchto důvodů (důvody uvedeny v médiích):

1) M. Horáček má na svou prezidentskou kampaň dost peněz a organizátoři dali přednost těm „méně zvýhodněným“
2) Omezená kapacita
3) Organizátoři pozvali prezidentské kandidáty, kteří podle jejich názoru „nejvíce ztělesňují hodnoty 17. listopadu“

K prvnímu důvodu jsem se vyjádřil již výše! Má se jednat o oslavu, nikoli o kampaň, proto je tento uvedený důvod velmi nešťastný a hlavně naprosto mimo.

Co se omezeného času týče, chápu, že koncert nechtěli protahovat, ale ty 3 minuty navíc by nikoho nezabily.

Jakým způsobem Jiří Drahoš, Pavel Fischer a Marek Hilšer nejvíce ztělesňují hodnoty 17. listopadu? Omlouvám se, ale pokud jsou mé znalosti správné, osobnostmi, které nejvíce ztělesňují hodnoty 17. listopadu, jsou Michal Horáček, Michael Kocáb a jejich MOST! Tito dva lidé jsou jedni z mála, kterým vděčíme za naši SVOBODU!

Chyby se dělají od toho, abychom se z nich poučili a neopakovali je. Čas se vrátit nedá a ačkoli se mi postoj organizátorů nelíbí, respektuji jej. Myslím si však, že by uvědomění si chyby a následně veřejná omluva panu Horáčkovi, neuškodila.

Na závěr bych chtěl poděkovat Marku Hilšerovi za to, že si toto vše výše uvedené uvědomuje a jako jediný nabídl Michalovi Horáčkovi půlku svého času (organizátoři to odmítli)! Je to čestný a slušný muž.

Revue Forum Banner