Vážený pane prezidente,

dnes je to již přesně 6 let, co mezi námi nejste. Od té doby se toho mnoho posralo, ale nebojte, bojujeme za lepší zítřky! Jak jste sám řekl: „Je na každém z nás, aby se snažil. Ti, kteří říkají, že jedinec toho moc nezmůže, si jen hledají výmluvy.“ A to je důvod, proč to jde pomaleji, nicméně jsem přesvědčen, že i dalším lidem to postupně začíná docházet…

Povězte mi, pane prezidente, že Vy, když jste říkal: „Až to bude nejblbější, tak najednou se to začne obracet k lepšímu“, jste měl den předtím nějaké vidiny? Nebo nad námi přece jen držíte zeshora ochrannou ruku?

„Nejlepší cestou k vlastnímu neštěstí je zakrývat si oči před neštěstím jiných,“ pravil jste. Byl byste pyšný na mnoho lidí, kteří nezakrývají oči před neštěstím jiných, ale pomáhají, jak je jen v jejich silách, včetně některých aktuálních prezidentských kandidátů!

Říkal jste také: „Člověk by se měl chovat tak, jak si myslí, že by se měli chovat všichni.“ Ne vždy nám na to stačí síly, neboť s některými je to opravdu složité, ale snažíme se o to!

Neposuzujeme situaci podle toho, kolik lidí oslavuje vítězství, ale jedině podle toho, kolik jich je ochotno za ně bojovat…

Měl jste pravdu, když jste říkal, že nás komunisté budou strašit nezaměstnaností, ale nemějte strach – víme, že to není pravda a ničeho se nebojíme!

Zajímalo by mě, zda jste už tehdy znal Andreje Babiše, nebo jste tušil, že prezidentské volby někdy v budoucnu vyhraje Miloš Zeman, když jste v roce 1992 žádal: „Žádám vás snažně, abyste nepodpořili ty, kteří vám slibují, že všechno vyřeší za vás. Takoví lidé chtějí, abyste jen mlčeli, poslouchali a drželi krok. Žádám vás snažně, abyste nepodpořili ty, kteří mají diktátorské sklony, příliš často mění názory, nejsou schopni se domluvit s jinými, nabízejí různá dobrodružná, nepromyšlená a neodpovědná řešení a kteří by se nejraději vrátili k centralistickému řízení všech našich společných věcí.“

„Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne,“ řekl jste. A my víme, že vše, co děláme, má obrovský smysl!

Milý pane prezidente, pravda a láska vždy zvítězí nad lží a nenávistí!

Všichni z celého světa myslíme na Vás!

Revue Forum Banner