Ministryně obrany zjistila překvapivou věc. V noci je tma, což je pro vojáky velký problém, a proto je nutné, aby se pořídily nové přístroje pro noční vidění. Šéfka armády tak ukázala, že není na ministerstvu náhodou a dokáže se učit i v průběhu vykonávání své funkce.

Karla Šlechtová se na Facebooku pochlubila, že už, díky vojákům z afghánského Bagrámu, ví, že denní světlo se v noci vytratí a nastane tma. Proto je třeba s tím něco udělat a vzhledem k tomu, že přírodní zákonitost ani ze své pozice nezmění, půjde na to jinou formou.

„Koupíme přes 1600 nových přístrojů nočního vidění!! Vojáci na Bagrámu, děkuji, že jste mi vše vysvětlili. Pomohlo mi to při argumentaci na vládě! Zakázky pomalu rozjíždím,“ zajásala Šlechtová na svém facebookovém profilu.

Jak se zdá, je bývalá ministryně pro místní rozvoj konečně v oboru, který může zvelebit. Stačí, když bude poslouchat, co jí ještě za tajemství vojáci prozradí. Voda je modrá, nebe je modrý, říká se ve známém americkém filmu Poslední skaut. Třeba i to se ještě ministryně obrany naučí. Stejně, jako si sundat krytku.

 

 

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora