Již několik týdnů útočí majitel TV Barrandov na Českou televizi. Ve svém pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa řešil nejprve hospodaření veřejnoprávní televize, které se mu velmi nelíbí a naposled se již pustil do osobních útoků nejen na ředitele ČT, ale také na jeho některé zaměstnance. Do toho všeho se rozhodl hnát právníky na ty, kteří si „dovolili“ Soukupovy výmysly a lži komentovat, nebo dokonce vyvracet.

Jak informoval server Aktuálně.cz jsou ve hře žaloby, trestní oznámení a podněty Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. „Všechna tvrzení máme podložena důkazy. Na svém postoji, že poukazujeme na způsob nakládání s veřejnými prostředky, z čehož se Česká televize veřejnosti nezodpovídá dostatečně, trvám,“ řekl Soukup.

Prozemanovská televize se tak chystá bránit útokem. Ale je to obrana zcela neoprávněná, jelikož mnoho výroků moderátora Kauz JS, zcela vyvrátila veřejnoprávní televize na Twitteru již v průběhu vysílání pořadu, který má jednoznačný úkol, poškodit dobrou pověst České televize a mediálně tak pomoci jejím kritikům, v čele s Milošem Zemanem a Tomio Okamurou.

Chování Jaromíra Soukupa je předvídatelné a zcela zištné. Zeman podle několika zdrojů pomohl TV Barrandov získat peníze z Číny a současně se stal zachráncem sledovanosti dříve neúspěšné televize tím, že každý čtvrtek promlouvá k divákům a šíří tak svou nenávist vůči politickým oponentům a novinářům, v čemž si se Soukupem skvěle notují.

To Okamura se údajně chystá naplnit Soukupovu touhu po politickém úspěchu, který se snažil získat již při svém angažmá v pozici náměstka na ministerstvu školství. Ve hře jsou místa na kandidátce pro komunální volby, ale častěji se objevují informace o tom, že se majitel TV Barrandov pokusí stát senátorem.

I z toho důvodu je potřebná jeho mediální prezentace na obrazovkách jeho televize, kde „moderuje“ pět pořadů. Pomáhá samozřejmě i jeho boj proti České televizi a de facto všem, kteří nejsou dostatečně loajální k trojici Zeman-Okamura-Babiš. Tyto útoky totiž sleduje daleko víc lidí, než dokáží přilákat k obrazovkám TV Barrandov Soukupovy bizarní show.

 

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora