Jestli je něco, s čím si poslanci hnutí Tomia Okamury nedělají starosti, jsou to fakta. Dezinformace vypouštějí ohledně Evropské unie, migrace nebo koncentračního tábora v Letech. To, co by v zahraničí působilo jako politický bizár, je bohužel součástí naší současné situace ve sněmovně. Už to není k smíchu, ale spíš k důraznému zdvižení prstu nad tím, co je možné trpět.

Okamura se rád opájí volebním úspěchem svého hnutí a často ho prezentuje na tiskových konferencích, svém profilu na Facebooku i většině veřejných vystoupení. Už tady se ovšem předseda SPD často dopouští lží. Jeho hnutí totiž neskončilo v parlamentních volbách na třetím místě, jak se chlubí, ale až na čtvrtém, za Piráty.

Tato nepravda se ovšem ve světle dalších výroků členů SPD zdá jako prkotina, která má pouze okouzlit voliče extremistického hnutí, že si dobře vybrali. Další slova, zaznívající od okamurovců, jsou ovšem daleko nepochopitelnější a alarmující.

Kromě toho, že poslanci hnutí, které neustále kritizuje Evropskou unii, nemají ponětí o základním fungování této instituce, často obelhávají občany při hájení programových témat, která je vynesla až do poslanecké sněmovny. Jiří Kobza netuší, kdo rozhoduje o kvótách, místopředseda SPD Radim Fiala si zase vymýšlí o evropských dotacích, které přijímá jemu blízká firma.

Aby toho nebylo málo, ukázala teď dvojice Okamura-Rozner, jak to vypadá, když komunikuje „demokratické“ hnutí, které odmítá jakékoliv zmínky o svém extremistickém a xenofobním zaměření. Předseda SPD hovoří o koncentračním táboře v Letech téměř jako o rekreačním zařízení, kde si každý mohl dělat, co chtěl, zabroušený poslanec dokonce existenci „koncentráku“ popírá.

Někdo nesouhlasí, další podávají trestní oznámení. Překrucování faktů znepokojuje většinu rozumně přemýšlejících lidí. Ozval se i ministr spravedlnosti Pelikán. Ministr za hnutí, které souběžně s probíhající kauzou „Lety“ dohaduje s SPD podmínky pro podporu vlády Andreje Babiše, muže, který má na koncentrační tábor také svůj, pokřivený pohled.

Dokud se všichni demokratičtí poslanci, nepočítejme tedy komunisty a okamurovce, nepostaví lžím ze strany SPD absolutní ignorací tohoto pofidérního politického projektu, dodávají mu na vážnosti a svým způsobem tak posvětí i nepřijatelné výroky, které od zástupců Svobody a přímé demokracie zaznívají.

 

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora