Ministr financí má evidentně velký problém vyznat se v tom, kdy jeho stranický šéf a předchůdce v úřadě lže a kdy se mu podaří říkat pravdu. Naposledy se Ivan Pilný ztratil v Babišově přesmyčce o souhlasu s přijetím eura. Podle poslední verze, která samozřejmě nebude konečná a změní se podle nálady ve společnosti, totiž majitel hnutí ANO evropskou měnu odmítá. Pilný si však stále myslí, že platí předchozí Babišovy výroky, podle kterých by euro uvítal.

Ivan Pilný je na návštěvě ve Francii a právě zde se opět ukázalo, že ani zkušený „aňák“ nemusí mít vždy přehled o tom, co je současným stanoviskem jeho šéfa. Poté, co prohlásil, že státní kasa je prázdná, ačkoliv Babiš před ním měsíce tvrdil, jak skvělým je šéfem státní kasy, „ujel“ Pilný znova.

Oligarcha nyní euro nechce a razantně se proti němu vymezuje. Před časem to ale bylo úplně naopak a zřejmě tehdy si současný ministr financí zafixoval, jaké je stanovisko Andreje Babiše.

Pilný tedy již podruhé prokázal, že názorový kolotoč, který neustále předvádí šéf ANO, je těžké sledovat i pro jeho spolustraníka.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora