Civilní kontrarozvědka vydala pro premiéra tajnou zprávu o nebezpečném šílenci pobíhajícím po republice. Máme zprávu k dispozici a v zájmu lidu ji zveřejňujeme:

Na území České republiky byl opakovaně zpozorován nebezpečný muž vykazující známky šílenství. Poprvé na něj upozornili svědomití spoluobčané z Olbramovic u Benešova v roce 2008. Dotyčný zde byl spatřen, jak leze na strom a krade hnízdo vzácného rorýse obecného. S ním pak prý pobíhal po nedalekém poli. Podle obecní informátorky to vypadalo, jako kdyby vyměřoval parcelu. Když se ho šla zeptat, co tam pohledává, začal vykřikovat náhodná česká, slovenská a hanácká slova. Majitele pole se nepodařilo dohledat, protože se schoval za anonymní akcie.

Majitel železářství v Benešově vypověděl, že se osoba odpovídající popisu o den dříve sháněla po vinglu ve tvaru oblouku, kterým by bylo možné vyměřit elipsu. Dotyčný se prý chystal stavět jakési hnízdo pro své mladé zemědělské družstvo, velkolepý konferenční a svatební sál, kozí chlívek a klec s lemury. Muž byl podle výpovědi evidentně zmatený a když se ho majitel železářství zeptal, jestli na to všechno má vůbec peníze, odsekl, ať se nestará a že prý na to vlastní peníze nepotřebuje. Zdálo se, že plánuje peníze někde ukrást.

Stopa po neznámém podivínovi se pak na dlouhá léta vytratila z našeho dohledu. Všiml si ho až ředitel kontrarozvědky, když jednou ráno cestou do práce přestupoval v Praze z tramvaje do metra. Podivín překážel v cestě k eskalátorům a rozdával kolemjdoucím dětské pokladničky (atrapy).

Chytli jsme tedy jeho stopu. O den později pak šel po Malé Straně s obří, asi dvoumetrovou účtenkou. Podařilo se nám pořídit fotografie. Jeden náš starší kolega se domníval, že muže zná. Údajně měl asi před třiceti lety rovněž pracovat u tajných služeb, snad kdesi v Maroku. Ostatní kolegové mu to však vyvrátili.

Fotografie jsme posléze zveřejnili v pátrací relaci majora Leoše Jirsáka. Ozval se údajný spolužák sledovaného ze základní školy v Bratislavě. Dokonce s ním několik let seděl v lavici. Jméno si však nevybavoval. Jednalo se totiž prý o nudného spolužáka, který byl zajímavý pouze tím, že občas přinesl „zápaďácké“ gramofonové desky. Poté, co dostal u tabule pětku z chemie, prý prohlásil, že si stejně celou československou chemii koupí.

Nikdy prý nenechal opisovat, vynikal v čerpání a prodávání školních obědů, donášel soudružce učitelce na ostatní děti a sbíral kdesi tenisové míčky, za něž si pak podle informací kolujících na třídních srazech koupil snad Microsoft nebo nějakou takovou firmu. Od kolegů z rozvědky však máme informaci, že Microsoft patří někomu jinému, takže to bude asi pěkná pitomost.

Muže nadále sledujeme, ale ještě se nám ho nepodařilo odchytit. Provádí stále podivnější kousky. Oblíbil si zemědělské družstvo v Jevišovicích. Jednou v noci tam, zřejmě ze starosti o úrodu v parných dnech, zaléval vzrostlou pšenici. Ani to však bohužel již nepomohlo a obilí dalšího dne uschlo. Poslední dobou jezdí do Jevišovic na zabíjačkové hody. Místním se chlubil, že nejradši má krokodýlí jatýrka a jazýček.

Sledovaný jezdí po republice, páchá výtržnosti, nechává se svými kamarády fotit na veřejných záchodcích, ve stáncích čepuje pivo za překvapenou obsluhu, která zpravidla nestihne přivolat inspektorát práce, hygieniky ani čoiku, točí ilegálně (bez vydávání účtenek) zmrzlinu, nalévá na náměstích polévku, obléká se do skafandru protichemické jednotky a nutí důchodce, nemocná zvířátka a děti, aby se s ním fotili.

Několikrát byl spatřen, jak jde dobrovolně na finanční úřad. Noci tráví se skupinou prostitutek pracujících v novinách. Kapsy má narvané jednokorunovými mincemi, které mu občas vypadávají, ale vždy se pro ně sehne. Jednou mu však koruna spadla do kanálu. Okamžitě pak běžel k zubaři. Ten při vyšetřování vypověděl, že si u něj chtěl sledovaný nechat vrtat koleno.

Sledovaný byl rovněž přichycen, jak si tajně a zjevně se zálibou fotí doly na Ostravsku, dosud neotevřený důl ve Frenštátě, jadernou elektrárnu v Temelíně, elektrárnu v Počeradech, Kavčí hory a Pražský hrad.

Podle jednoho svědectví měl být kdysi spatřen, jak vchází do budovy poslanecké sněmovny. Nechali jsme proto budovu sledovat, ale jednalo se o falešnou stopu.

Sledovaný je vysoké postavy, má tmavé vlasy a zlé oči, občas nosí „strniště“ a je to nesympatický morous. Naposledy byl spatřen koncem července 2017 v kantýně, opět v Benešově. Měl na sobě svatební oblek a byl zamračený.

Revue Forum Banner
Jakub Černý
Jakub Černý
Redaktor deníku FORUM 24
Další články autora