Už už to vypadalo, že ukážeme té zlé Evropské unii, že nám nemůže diktovat  vše, co se jí zlíbí, a budeme žádat její opuštění. Nejprve nám zakázala název pomazánkové máslo, později jí vadilo, že rum nevyrábíme z cukrové třtiny, jak se má. Když jsme si chytře přejmenovali oblíbený nápoj s plachetnicí na tuzemák, přišli úředníci z Bruselu zase s tím, že obsahuje rakovinotvornou látku. Ale i to jsme dokázali obejít.

Máme výjimku a vesele můžeme dál prodávat a konzumovat rum. Jeden z důvodů, proč vystoupit z Evropské unie je zažehnán, a to přitom bylo hodně zle. Informace o možném zákazu, dotýkajícího se oblíbeného moku, totiž přišla loni před Vánocemi a v kombinaci se skandálním zdražením másla se zdálo, že budou mít Češi pokažené svátky.

Řekli jsme však rázné ne – rakovinotvorný éter chceme a nenecháme si nic diktovat. A tak Brusel, to hnízdo veškerého evropského zla, povolil, a máme ještě na pět let klid. První vlaštovka, která musí potěšit politiky typu Tomio Okamury a Václava Klause mladšího, jimž naznačuje, že jednou s tím prokletým Bruselem zatočíme.

Ať už s rakovinou nebo bez ní!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora